Co możemy zrobić by miasta Europy Centralnej stały się bardziej zielone i pełne życia?


W zeszły piątek – 31 maja 2019 r. w Lesie Witkowickim odbył się piknik podsumowujący dokonania projektu UGB - „Urban Green Belts – Inteligentne zintegrowane modele zrównoważonego zarządzania miejskimi przestrzeniami zieleni dla zdrowszego i przyjaznego środowiska”, który realizowany był w ramach programu Interreg Central Europe.


W dniach 6-8 maja 2019 po raz ostatni spotkaliśmy się w gronie Partnerów projektu UGB w Budapeszcie by podsumować dokonania i podzielić się refleksjami z ich realizacji.

W dniach 14-16 listopada 2018 roku w Novej Goricy położonej na granicy słoweńsko-włoskiej po raz kolejny spotkali się partnerzy projektu UGB by dzielić się wiedzą i postępami w realizowanych działaniach, ale również by czerpać inspirację z lokalnych przykładów i rozwiązań.
Mimo deszczowej aury nieustraszeni biegacze licznie przybyli na start biegu w Lesie Witkowickim.
Lato to sezon pikników. W wielu krakowskich parkach można w weekend skosztować pysznych smakołyków wprost z foodtruck'a czy aktywnie, rodzinnie spędzić czas. Rzadko jednak można przy okazji dowiedzieć się tak wiele o zieleni czy nawet jej niewielki fragment zabrać ze sobą do domu.
W dniu 29 maja 2018 roku odbyły się w Lubljanie warsztaty pn. "Aktywne angażowanie społeczności w inteligentne zarządzanie miejskim terenami zieleni."
W dniach 24-25 maja 2018 roku odbyła się w Krakowie wizyta studyjna partnerów projektu UGB.
W dniach 23-24 maja 2018 roku odbyło się w Krakowie czwarte spotkanie Partnerów Projektu Urban Green Belts.