W dniach 14-16 listopada 2018 roku w Novej Goricy położonej na granicy słoweńsko-włoskiej po raz kolejny spotkali się partnerzy projektu UGB by dzielić się wiedzą i postępami w realizowanych działaniach, ale również by czerpać inspirację z lokalnych przykładów i rozwiązań.
Jednym z zadań jakie stanęły przed uczestnikami spotkania to sporządzenie plakatu obrazującego postępy prac w ramach działań pilotażowych.
Ulubieńcem wszystkich Partnerów stała się maskotka ogrodnika z Hegyvidék.

Wieczorne spacery pozwoliły nam odkryć wspaniały skatepark, który po zmroku do godz. 22.00 jest oświetlany! To marzenie wielu deskorolkarzy również w Krakowie i zwłaszcza jesienią czy zimą gdy dzień nie jest już tak długi jak latem.


Na do widzenia jeszcze pożegnalny rzut oka ze Svetej Gory nie tylko na Nową Goricę, ale nawet na sam Adriatyk. Mimo połowy listopada pogoda i widoki prawie wiosenne.Projekt CE174 UGB (Urban Green Belts) pn.: „Smart integrated models for sustainable management of urban green spaces for creating more healthy and liveable urban environments finansowany z programu Interreg Central Europe.