Park Leśny Witkowice

Powierzchnia: 19,44 ha.

Lokalizacja: Dzielnica IV - okolice ulicy Witkowickiej, Bibickiej, Dożynkowej i Wądół.

Użytek ekologiczny „Las w Witkowicach” stanowi fragment zachowanego naturalnego lasu łęgowego i grądowego, który porasta brzegi rzeki Bibiczanki. To w tym miejscu zajrzysz do leśnych dziupli, wytropisz motyla, zwinnego gada, kolorowego ptaka czy dotkniesz tropów zwierząt, które występują na tym terenie. To wszystko dzięki ścieżce przyrodniczej, która została przystosowana dla osób niewidomych i niedowidzących (na każdym ze słupów znajdują się informacje w alfabecie Braille’a, a walor poznawczy wzbogacają odciski liści, owadów czy tropów zwierząt). W lesie znajduje się polana wypoczynkowa wyposażona w stoły piknikowe. Na jednej z polan znajduje się również naturalny plac zabaw wykonany z drewna i sznurka. To również Idealne miejsce dla osób uprawiających jogging – w przyszłości planujemy utworzyć na tym terenie trasę biegową.

Atrakcje:

- Kawerna
- Trasa edukacyjna
- Plac zabaw
- Szlaki rowerowe, piesze i turystyczne

Komunikacja miejska:
Pobliskie przystanki:
Witkowice Nowe, Trzecia Góra, Witkowice


Dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajemnice przyrody przygotowaliśmy zbiór zabaw i aktywności, dzięki którym przyswajanie wiedzy jest przyjemniejsze.
Scenariusze w formie plików PDF, dopasowane są do grup wiekowych i mogą stanowić także doskonałą pomoc dydaktyczną do prowadzenia zajęć terenowych dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli.

Przedszkolaki - scenariusz 1.
Przedszkolaki - scenariusz 2.
Dzieci klasy 1 - 3 - scenariusz 1.
Dzieci klasy 1 - 3 - scenariusz 2.
Dzieci klasy 4 - 8 - scenariusz 1.