Zatrać się w Zieleni 2019


ZATRAĆ SIĘ W ZIELENI


Krakowskie parki to wspaniałe miejsca rekreacji i wypoczynku, którego szukamy szczególnie latem. Tradycyjnie więc Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował ofertę dającą możliwość kreatywnego spędzania czasu w zieleni, w której będziecie mogli zatracić się na cztery różne sposoby.
To co proponujemy to połączenie rekreacji, odpoczynku i edukacji dla małych i dużych krakowian. Zieloną, miejską przygodę zaczynamy już w czerwcu.


Parkobus w zieleni

Czy nie masz wrażenia, że codzienność wtłacza się w schematy i dni wyglądają bardzo podobnie do siebie? Poruszasz się po utartych ścieżkach między pracą a domem, a z 48 ośmiu krakowskich parków znanych jest Ci zaledwie kilka? Lekarstwem na ten stan będzie z pewnością nasz Parkobus. Bezpłatny, zielony autobus zabierze Cię z Twojej dzielnicy do parku zlokalizowanego na drugim końcu miasta. Zapraszamy, abyś był z nami podczas wszystkich sześciu podróży, których celem są nie tylko piękne, krakowskie miejsca, ale także sposoby na wyjątkowo ciekawe spędzenie czasu. Pojedziemy na tętniący wesołą atmosferą piknik w parku. Znajdziesz tam mnóstwo propozycji na to, aby zażyć zieleni w dokładnie taki sposób jak lubisz. Parkobusem zabierzemy Cię również do malowniczego Lasu Wolskiego, który zwłaszcza latem skrada serca odwiedzających. Zadbamy o to, abyś atmosferę tego miejsca poznał dzięki niepowtarzalnym spacerom przyrodniczym, będących wspaniałą okazją do zapoznania się z ideą powstającego w tym miejscu Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”. Dzięki wytężeniu zmysłów odkryjesz sekrety świata przyrody pozwalające na zupełnie inne spojrzenie na las.

Ćwicz w zieleni

Po przejażdżkach czas na sporą dawkę aktywności na świeżym powietrzu, dlatego po emocjonujących sobotach w poniedziałki, wtorki i środy zapraszamy Cię do wyzwolenia swojej energii podczas bezpłatnych zajęć fitness. Spróbuj ćwiczeń poza zatłoczoną i duszną siłownią a przekonasz się, że same ćwiczenia to jedynie sympatyczny dodatek do zalet płynących ze sportowej aktywności w parku. Słońce, śpiew ptaków, kojąca dla oczu zieleń to coś czego nie zaoferują Ci zamknięte pomieszczenia. Wykwalifikowani trenerzy poprowadzą zajęcia w Parku Jordana, Parku Bednarskiego, a w tym roku również w Parku Lotników Polskich. Trening siłowy, joga czy stretching? Bez względu na to co wybierzesz możesz być pewien, że aktywność na świeżym powietrzu da Ci ogromny zastrzyk pozytywnej energii, dotleni organizm, przyczyni się do produkcji witaminy D3 i korzystnie wpłynie na Twoją odporność, hartując organizm. Na naszej stronie internetowej znajdziesz formularz do zapisów.

Kino na trawie. Zielony Maraton Filmowy

Lato to również ciepłe wieczory, które spędzić możesz przed wielkim ekranem na świeżym powietrzu. Ciekawe lokalizacje to kolejna możliwość obcowania z krakowską zielenią, a prezentowane filmy są wynikiem współpracy z organizatorami Cracow Green Film Festiwal. Spotkamy się m.in. na Placu Sikorskiego czy w Parku Kościuszki, aby obejrzeć krótko i pełnometrażowe filmy o szeroko pojętej tematyce ekologicznej. Obrazy m.in. nagrodzone w zeszłorocznej edycji festiwalu poruszają problemy zagrożeń środowiska spowodowanych działalnością człowieka. Tematyka wobec, której trudno przejść obojętnie z pewnością wpisze się w rosnącą coraz mocniej społeczną chęć zmiany sposobów funkcjonowania człowieka w środowisku, które ulega ciągłej degradacji.

Piknikuj w zieleni. Piknik Krakowski

Czerwiec to piknikowanie w aż 10 krakowskich parkach, które oprócz kontaktu z zielenią zaoferują całą gamę warsztatów edukacyjnych, zajęć sportowych i animacyjnych niepozwalających na nudę. W lipcu i w sierpniu zapraszamy do Parku Krakowskiego i Parku Bednarskiego. Warsztaty ogrodnicze, spacery przyrodnicze, czy dendrologiczne to zajęcia oferowane przez ZZM, w których będziesz mógł wziąć udział piknikując w zieleni.