Dla krakowian

W tej zakładce znajdują się wszystkie informację, które bezpośrednio dotyczą mieszkańców naszego miasta. Wśród artykułów tutaj zamieszczanych znaleźć można wszystkie nowinki dotyczące krakowskiej zieleni.

OGRODY – Zarząd Zieleni Miejskiej ma na celu tworzenie terenów zielonych, które będą służyły szeroko pojętej rekreacji. Znaleźć tu można informacje na temat projektów prowadzonych w ramach powstawania takich właśnie przestrzeni. Aktualnie prowadzone inicjatywy to Ogrody Krakowian, Krakowskie Ogrody Społeczne oraz ABC miejskiego ogrodnictwa. Przeczytacie o nich w poszczególnych zakładkach.

ZASADŹ SIĘ NA ZIELEŃ –  jest to projekt w ramach którego podejmowane są działania mające na celu sadzenie drzew, krzewów oraz kwiatów wspólnie z mieszkańcami.  Wszystkie informacje i nowinki na temat tego projektu znajdziecie właśnie tutaj.

KRAKÓW W ZIELENI – jeżeli szukasz informacji dotyczących wydarzeń oraz atrakcji organizowanych na terenach zielonych w Krakowie znajdziesz je właśnie tutaj. W ramach prowadzonych działań aktywizacyjnych prowadzone są takie projekty jak Ćwicz w zieleni, Pikniki oraz Parkobus

EDUKACJA – w ramach działań statutowych prowadzimy zajęcia edukacyjne dla mieszkańców naszego miasta z szeroko pojętego zakresu ekologii. W tej zakładce znajdziesz informacje o prowadzonych warsztatach, a także dowiesz się o miejscach w których znajdują się ścieżki edukacyjne, które oferują wiele ciekawych atrakcji.

SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI – wszystko co związane z powstawaniem nowych parków, skwerów itp. znajdziesz właśnie tutaj – terminy spotkań, konsultacji, raporty podsumowujące a także wizualizacje projektów.

PARK KRAKOWIAN – informacje dotyczące akcji sadzenia drzewek upamiętniających narodziny dzieci.