W związku z silnymi wiatrami jakie nawiedziły nasze miasto duża liczba drzew zastała połamana lub całkowicie wyrwana z ziemi. W konsekwencji tych zdarzeń wiele samochodów, budynków oraz ogrodzeń również zostało uszkodzonych przez połamane gałęzie lub drzewa.

W związku z tym informujemy, że jest możliwość uzyskania ewentualnego odszkodowania, jeżeli do zdarzenia nie doszło z przyczyny siły wyższej a drzewo znajdowało się na terenie utrzymywanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Jeżeli drzewo było w dobrym stanie fitosanitarnym, a wcześniejsze kontrole nie wykazywały zagrożenia, nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania.

Aby ubiegać się o odszkodowanie należy wypełnić wniosek „Zgłoszenie szkody”, dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty wymienione w zgłoszeniu  wraz z dokumentację fotograficzną i przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć go osobiście w sekretariacie ZZM przy ul. Reymonta 20 (stadion Wisły Kraków) wejście LE od ulicy Reymana, pierwsze piętro pok. 72.

W przypadku gdy szkoda nie została zgłoszona do ZZM jest możliwość powołania się na polisę OC u swojego ubezpieczyciela.