Czy masz już Eko-podpowiednik ?🍀

Praca kobiet, choć wnosząca fundamentalny wkład w życie społeczne, polityczne i intelektualne, przez wieki była niewidzialna. Dziś, mimo zmian zachodzących w świadomości i obyczajowości, wciąż nie jest dostrzegana w wystarczającym stopniu. Nagroda im. Kazimiery Bujwidowej to działanie, które pozwala to zmienić.

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa opublikował raport z konsultacji społecznych dotyczących sposobu zagospodarowania terenu znajdującego się w sąsiedztwie doliny rzeki Wilgi i w rejonie ulic Podmokłej i Herberta pn. „Białe Morza”.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia właściciela/zarządcy samolotu Jak-23 numer boczny 1616, pełniącego funkcję pomnika, zlokalizowanego przy pętli autobusowej u zbiegu ulic - ks. Józefa i Astronautów w Krakowie (działka nr 160/2, obręb 20, jednostka ewidencyjna Kraków-Krowodrza).

Kraków znów wypełni się mnóstwem hojnych serc i pozytywnej energii. W niedzielę 29 stycznia Krakowianie wspólnie zagrają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowa chodników czy  przejść dla pieszych. Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy?

Ruszamy ze zbiórką fusów z kawy, które posłużą do posypywania parkowych alejek.
Z powodu awarii infolinia ZZM w dniu 18.01.2023 nie działała w godz. 8.00 - 9.25.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Urząd Miasta Krakowa przystępuje  do realizacji badania ankietowego pn. „Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”. Badanie jest kontynuacją akcji przeprowadzonej już w dzielnicach Nowej Huty i Podgórza. Celem badania jest zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek dotyczących działań Miasta na rzecz poprawy jakości życia w ich najbliższym otoczeniu.

Na Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy Rok życzymy Wam zdrowia, spokoju i radości.