Ruszamy z naborem do kolejnej II edycji kursu – „Nauczyciel bliski przyrodzie”! 💚
To zawsze trudne decyzje i trudne informacje. Sprawa dotyczy więcej niż jednego drzewa, w tym niestety również okazów dużych, dlatego oprócz standardowej, cyklicznej informacji na BIP ZZM chcemy przekazać ją również tutaj wskazując powody decyzji. 
Dziś w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny obchodzimy również Światowy Dzień Lasu!
Ogrody społeczne zyskują w Krakowie coraz większą popularność.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie we współpracy z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa ogłasza nieograniczony, dwuetapowy, realizacyjny Konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na opracowanie koncepcji formy przestrzennej upamiętniającej Orlęta Lwowskie w planowanym parku przy ul. Karmelickiej w Krakowie.

Już 20 i 21 kwietnia 2023 r. odbędzie się kolejna edycja Forum Green Smart City, którego organizatorami są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o. o. oraz Związek Uczelni InnoTechKrak.

Aktywizuje i Zazielenia, Buduje i Wspiera innowacje, dba o Czystość i stawia na Udogodnienia, udziela Dotacji i organizuje Transport, Edukuje i upowszechnia Sport... – zabrakłoby liter alfabetu, by wymienić wszystkie działania, które Kraków podejmuje na rzecz zrównoważonego rozwoju i podnoszenia jakości życia mieszkańców. A są one możliwe dzięki m.in. wpływom z podatku PIT rozliczanego pod Wawelem. Miasto konsekwentnie i z powodzeniem do tego zachęca w kampanii „Płacę podatki w Krakowie”.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaprasza do składania ofert na uruchomienie i sprawowanie funkcji operatora Krakowskiego Tramwaju Wodnego na rzece Wiśle przez 2 lata w okresie od 1 czerwca do 30 września, w latach 2023-2024.

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa ogłasza nabór do kolejnej XVI już edycji konkursu „Kraków bez barier”. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lutego do 31 marca 2023r.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego odkrywania bogactwa przyrodniczego Parku Rzecznego Drwinka.