Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wyrażenia swojej opinii i wybrania jednej z dwóch wersji siedzisk na Alei Róż. Ławeczki będą wykonane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa „Aleja Róż na nowo”. Swoje opinie można zgłaszać do dnia 13.09.2019 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pisemnie pocztą na adres korespondencyjny: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, ul. Reymonta 20, 30-059 Kraków
Mamy to! 

„Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla stworzenia strefy rekreacji w rejonie ul. Lindego, pieszego połączenia Młynówki i Rudawy oraz nasadzeń wzdłuż al. Grottgera, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie”.

Można już głosować na projekty zgłoszone w IX edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają dwa tygodnie – do 14 października, aby wybrać najciekawsze projekty miejskie i dzielnicowe.
W tym roku miasto zostało docenione w kategorii „Zieleń miejska, błękitno-zielona infrastruktura”. Konkurs skierowany jest do samorządów, realizujących prośrodowiskowe projekty miejskie.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ.

W najbliższą niedzielę, 18 września, zapraszamy całe rodziny, szczególnie dzieci, które lubią jazdę rowerem lub hulajnogą, na plenerową imprezę. Odbędzie się ona na terenie Szkolnego Miasteczka Rowerowego przy Szkole Podstawowej nr 101 w Nowej Hucie, w godz. 10.00–14.00. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Już w najbliższy weekend rozpoczynamy cykl wyjątkowych spotkań.

Huta to krój pisma, którego forma bazuje na literach dawnych tablic ulicowych krakowskiej Nowej Huty. Mowa o wąskich, charakterystycznych tylko dla tego miejsca literach. Taki krój pisma nie pojawił się w żadnym innym miejscu. Powstał on w oparciu o ręczne liternictwo specjalnie dla Huty po 1959 roku, kiedy to nadano osiedlom nowe, funkcjonujące do czasów obecnych nazwy.

Już niebawem rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące sposobu zagospodarowania terenu Białych Mórz.