Konferencja NEW CITY HABITAT to międzynarodowe wydarzenie poświęcone rolnictwu miejskiemu wspierającemu tworzenie zrównoważonych, zielonych, bioróżnorodnych, przyjaznych ludziom miast.
Program OGRÓD z KLASĄ to projekt Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie skierowany do Szkół Podstawowych na terenie gminy Kraków, który ma na celu inspirowanie i wspieranie szkół do zakładania ogrodów szkolnych – OGRODÓW Z KLASĄ

Bardzo miło nam poinformować, że nasz projekt został zakwalifikowany do drugiej, ostatecznej fazy projektu "RU:RBAN - Resilient Urban Agriculture! 💚

Obecnie w przypisywanych miastom funkcjach nie chodzi już tylko o to, aby były one na wskroś wielkomiejskie. Mieszkańcy dużych, mocno zagęszczonych aglomeracji miejskich coraz częściej dostrzegają, że powinny one pełnić również wiele innych funkcji, które pozwolą na utrzymanie naszego mocno nadszarpniętego związku z naturą.

The Krakow Community Gardens is a project that responds to the growing need for city gardens among residents. However, their nature and the way they function are unique. The key concept here is „community".