Już w przyszłym tygodniu, tj. od 19 listopada (w godzinach od 10:00 do 16:00) do 20 listopada (od 9:00 do 13:30) br. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46) odbędzie się IV Forum Green Smart City.

Forum Green Smart City wspiera działania na rzecz kształtowania odpowiedzialnych postaw społecznych w kontekście troski o czyste powietrze i inteligentnych miast dopasowanych do potrzeb mieszkańców. Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. tematy dotyczące zwiększenia efektywności energetycznej polskich domów oraz zapobiegania pogłębianiu się zjawiska ubóstwa energetycznego. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania: czy elektromobilność jest dobrą odpowiedzią na zły stan powietrza, a także jak zachęcić mieszkańców do przesiadania się z samochodów do komunikacji zbiorowej?

W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia kładą szczególny nacisk na rozpowszechnienie wiedzy nt. szkodliwości złej jakości powietrza wśród jak największej liczby mieszkańców Krakowa i Województwa Małopolskiego oraz identyfikację efektywnych sposobów edukowania lokalnych społeczności w zakresie walki ze złym stanem powietrza, transportu ekologicznego oraz eliminacji problemu stosowania niskiej jakości opału.

W trakcie Forum odbędą się warsztaty zamknięte dla włodarzy miast, gmin i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego pod tytułem „Inteligentne oświetlenie – korzyści dla samorządów”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.