Zgłoś sprawę poprzez aplikację „Collectively”!


Collectively
to aplikacja, która daje mieszkańcom możliwość zgłaszania spraw wymagających interwencji, ale również sugestii zagospodarowania terenów zieleni lub pomysłów na organizację w nich różnorodnych działań. Oparta jest na zasadzie: dostrzegaj, reaguj, współdziałaj - kolektywnie. Aplikacja daje możliwość większej interakcji między mieszkańcami i urzędem, ale również pomiędzy samymi mieszkańcami. Idea działania kolektywnego zakłada bowiem, że mieszkańcy mogą sami, w miarę możliwości, usunąć zgłoszoną usterkę np. pozbierać śmieci, poinformować o tym jednostkę i zgłosić potrzebę odebrania śmieci. Dzięki temu wspólnie możemy lepiej dbać o otaczającą nas przestrzeń w myśl zasady „Moje miasto – moja sprawa”.

Aplikacja dostępna jest w wersji webowej oraz na Androida, niebawem pojawi się także wersja na IOS. Wystarczy ją pobrać na smartfona, bądź zalogować się na stronie kolektywnie.org. Możliwe jest również logowanie poprzez konto na facebooku.

Collectively daje ogromne możliwości i dzięki temu potencjałowi w przyszłości może być miejscem korelacji i zazębiania się różnorodnych obszarów funkcjonowania naszego miasta. W aplikacji zgłaszać można różnego rodzaju sprawy, od usterek i problemów po miejsca godne zainteresowania czy podziękowania za usunięcie istniejących już zgłoszeń. Z myślą o mnogości pojawiających się w aplikacji spraw zostały one podzielone na kilka kategorii. Zarząd Zieleni Miejskiej jest w stanie zająć się czy interweniować w sprawach wchodzących w zakres naszych kompetencji i działań wynikających z dokumentu definiującego obszary funkcjonowania, czyli ze statutu Zarządu Zieleni Miejskiej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z krótką prezentacją dotyczącą aplikacji:

http://slides.com/spetz/collectively?token=6G_X5aCT


Zalety korzystania z aplikacji Collectively:

- powiadomienie możesz zgłosić natychmiast, niemalże z każdego miejsca (wersja mobilna)

- zgłoszona sprawa czy sugestia widoczna jest dla wszystkich użytkowników

- na bieżąco można śledzić postęp każdego powiadomienia

- oparta na współdziałaniu mieszkańców, którzy również mogą podejmować interwencje