W dniu 29.09.2017 r. (piątek) o godz. 10:00 w Zarządzie Zieleni Miejskiej odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wprowadzanej aplikacji „Collectively”.

Aplikacja opiera się na zasadzie: dostrzegaj, reaguj, współdziałaj - kolektywnie. Daje ona mieszkańcom możliwość zgłaszania spraw wymagających interwencji, ale również sugestii zagospodarowania terenów zieleni lub pomysłów na organizację w nich różnorodnych działań. Aplikacja daje możliwość większej interakcji między mieszkańcami i urzędem, ale również pomiędzy samymi mieszkańcami. Idea działania kolektywnego zakłada bowiem, że mieszkańcy mogą sami, w miarę możliwości, usunąć zgłoszoną usterkę np. pozbierać śmieci, poinformować o tym jednostkę i zgłosić potrzebę odebrania śmieci.


Aplikacja sprzyja więc mobilizacji mieszkańców do włączania się w troskę o swoje miasto w myśl hasła towarzyszącego aplikacji: „Moje miasto – moja sprawa”.Imprezą inaugurującą uruchomienie aplikacji jest akcja wspólnego sprzątania rzeki Dłubni, w trakcie której zaprezentujemy aplikację mieszkańcom.
Po raz kolejny spotykamy się, aby posprzątać brzegi rzeki, tym razem zrobimy to podczas spływu, przepływając kajakami.

Start akcji: 30.09.2017 sobota godz. 11.00 przy Domu Wędkarza nad Zalewem Nowohuckim. Tam zaprezentujemy Wam aplikację "Collectively". Później już działanie - rozdanie worków, rękawic i rozpoczęcie sprzątania brzegów i samej rzeki, które potrwa ok. 2 godzin. Na zakończenie planowany jest grill w maNHattan gdzie na uczestników czekać będzie żurek, kiełbaska i ciepła herbata.