Jesienne warsztaty z przedszkolakami w ramach projektu Ogród z klasą

W tym tygodniu rozpoczęliśmy realizację jesiennych warsztatów w przedszkolach uczestniczących w drugiej edycji "Ogrodu z klasą".

Tematem są jesienne liście i to w jaki sposób pomagają one przetrwać wielu zwierzętom zimę. Cześć zajęć odbywa się w salach, w których dzieci podczas zabaw poznają bytujące w liściach zwierzęta - nie tylko wszystkim znanego jeża, lecz także skorka, motyla latolistka cytrynka,polną myszkę czy dżdżownicę.

Druga część odbywa się w ogrodzie, gdzie dzieci samodzielnie budują dziką strefę, w której królują zebrane liście. To tam do wiosny będą w spokoju zimować ich zwierzęcy przyjaciele. Dzięki temu w ogrodzie nie zabraknie pożytecznych owadów, małych ssaków czy ptaków.Liście okrywają również przed mrozem rabaty i zasilają przedszkolne kompostowniki. Każda placówka, ubiegająca się o trzeci certyfikat w ramach Ogrodu z Klasą, montuje takie kompostowniki w ogrodzie, by poznawać tajniki procesu kompostowania.

Dzieci podczas zajęć praktycznych uczą się korzystania z taczek ogrodniczych i grabi do liści. To właśnie dopasowane do ich wieku narzędzia sprawiają wielką frajdę.

Zdjęcia z warsztatów w Przedszkolu nr 187 i 185.
  • Ostatnio zmienione .