Scenariusze zajęć inspirowane krakowskimi legendami - jak rozmawiać z dziećmi o klimacie?

Legendy i podania sprzed wieków cały czas zaskakują swoją aktualnością. A któż nie zna tych związanych z Krakowem?

Jakiś czas temu krakowskim legendom nadaliśmy nieco współczesnych odniesień, które stają się dla nas wskazówkami, jak w życiu codziennym dbać o Planetę, jak małymi codziennymi wyborami wyrażać troskę o to, co wokół nas. Tak powstały podcasty, w których najmłodsi krakowianie udzielają ważnych i cennych porad.

Możecie ich posłuchać na Spotify:

https://open.spotify.com/show/5MnsnKLWJl9hi2MZqHIYfFDziś prezentujemy Wam 12 scenariuszy lekcyjnych opracowanych na podstawie krakowskich legend i podań. Dwanaście legend na każdy miesiąc roku to dwanaście pomysłów na przeprowadzenie lekcji z najmłodszymi.

  • W opracowanych materiałach znajdziecie gotowe wskazówki jak może wyglądać taka lekcja, co jest potrzebne do jej zrealizowania.
  • Zebraliśmy dla Was również różnego rodzaju darmowe materiały takie jak poradnik segregacji odpadów, pomysł na wykonanie kompostownika, czy kalkulator śladu węglowego.
  • Wszystko w jednym miejscu i z jasnymi wskazówkami jak przeprowadzić zajęcia na temat zmian klimatycznych i tego co każdy z nas może w tym zakresie zrobić.

Mamy nadzieję, że dzięki wskazówkom ujętym w scenariuszach rozmowy z dziećmi o zmianach klimatycznych będą dla Was łatwiejsze.

Scenariusze znajdziecie na naszej stronie w zakładce Biblioteka ZZM:

https://zzm.krakow.pl/images/pliki/galeria/AKTUALNOSCI/co_robimy/legendy_ostateczny.pdfW zakładce Biblioteka ZZM mnóstwo materiałów edukacyjnych, gier, zabaw oraz scenariuszy lekcji terenowych, dzięki którym zajęcia ze szkolnej ławki można przenieść do parku, lasu czy ogrodu. Zajrzyjcie koniecznie!

  • Ostatnio zmienione .