Pakiety Sponsorskie

Zarząd Zieleni Miejskiej w swoich działaniach od samego początku stawia z jednej strony na innowacyjność, z drugiej na współpracę z mieszkańcami.


Przejawem obu tych zasad są wprowadzone wiele lat temu pakiety sponsorskie. Pokazują zupełnie inne podejście do aktywizowania i angażowania mieszkańców oraz prywatnych instytucji i firm w dbałość o zieloną przestrzeń Krakowa. Ich powstanie zostało zainicjowane przez firmę, która zgłosiła się do nas z chęcią przeznaczenia pewnych środków na zazielenienie Krakowa. Jeśli w sadzenie drzew czy krzewów włączeni są również pracownicy firm, to akcja tego rodzaju ma szereg zalet. Po pierwsze są to bardzo często krakowianie. Osiągamy więc to co jest naszym celem – aktywizujemy społeczeństwo, pokazując jak ważne jest wspólne działanie oraz małymi krokami budujemy w społeczeństwie przekonanie, że od mieszkańców również sporo zależy, że mogą mieć realny wpływ na poprawę jakości oraz rozwój miejskich terenów zielonych. Dla firm jest to niewątpliwie okazja do zorganizowania czegoś, co zintegruje pracowników, pozwoli spotkać się im na innej płaszczyźnie niż tylko służbowa. Jest to również za każdym razem pewnego rodzaju hortiterapia, podczas której dając wkład w zrównoważony rozwój miasta, pracownicy robią coś co ma również wymierne korzyści dla nich personalnie. Wydaje się to mieć ogromne znaczenie szczególnie dla osób pracujących w korporacjach np. z branży IT, gdzie większość działań służbowych to jednak statyczna praca przy komputerze. Pakiety Sponsorskie są bardzo różne i zawsze staramy się dobrać zakres działań do możliwości finansowych Darczyńcy.  


Szacunkowy koszt nasadzeń:

1 drzewo o obwodzie pnia 14-16 cm – 1500 zł

50 krzewów – 2000 zł

Roczne utrzymanie pszczelej pasieki – 6000 zł

Zakup narzędzi ogrodniczych dla szkół w ramach projektu „Ogród z Klasą” – 2500 zł

Napisz do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji.