Kurs "Nauczyciel bliski przyrodzie"

Według najnowszych badań* 62% rodziców dzieci uczęszczających do polskich szkół uważa, że natura nie jest atrakcyjna dla ich dzieci.

86% rodziców pamięta dzieciństwo wolne od technologii, dzieciństwo, w którym towarzyszyła im przyroda.

Tymczasem spędzanie wolnego czasu w zamkniętych pomieszczeniach z widokiem na ekran nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia naszych dzieci.  Fakt, że nie spędzają one czasu na świeżym powietrzu, wywołuje u wielu z nich problemy behawioralne, takie jak trudności z koncentracją, nadpobudliwość, zanik sprawności fizycznej, choroby cywilizacyjne (otyłość, cukrzyca itp.) a nawet powoduje krótkowzroczność.


Początkiem roku zakończyliśmy pilotażowy cykl niezwykle inspirujących spotkań z osobami pełniącymi nieocenioną rolę w kształtowaniu rozwoju swoich podopiecznych - z Nauczycielami. Wspieranie więzi z przyrodą, budowanie odpowiedzialności za los Planety, efektywne formy wspierania dziecięcego rozwoju w przyjaźni z naturą – temu służył wyjątkowy projekt „Nauczyciel bliski przyrodzie". Ruszamy z naborem do kolejnej edycji!

Jeśli Twoja ścieżka zawodowa jest związana z pielęgnowaniem rozwoju najmłodszego pokolenia (klasy I-III) nie może Cię zabraknąć na kursie. Wraz z doświadczonymi edukatorami, na łonie krakowskiej przyrody dowiesz się jakim bogactwem edukacyjnym jest przestrzeń, która nas otacza.

W edycji pilotażowej 20 nauczycieli krakowskich szkół samorządowych poznało już recepturę na udane zajęcia, w których przyroda nie jest tylko i wyłącznie tłem.

* Kompetencje, doświadczenie i wiedza prowadzących.

* Terenowy charakter zajęć.

* Duża ilość praktycznych inspiracji pracy z dziećmi.

* Różnorodność terenów zielonych, w których odbywały się spotkania.

* Wymiana doświadczeń.

To zaledwie ułamek najmocniejszych stron wskazanych przez uczestników pilotażowego kursu „Nauczyciel bliski przyrodzie”.

Nie czekaj – zapoznaj się z regulaminem oraz programem kursu i zapisz się już dziś! Więcej szczegółów na: www.zzm.krakow.pl/dla-mieszkancow-edukacja-nauczyciel-bliski-przyrodzie