Dzielnicowy asp. szt. Łukasz Małucha prowadzi działania zmierzające do ograniczenia zjawiska spożywania alkoholu oraz dewastacji mienia w rejonie Parku Kurdwanów, które stanowi szczególną uciążliwość społeczną. Powyższy plan działania ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i jest prowadzony w okresie od 1 sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku.
Dzielnicowy mł. asp. Mirosław Hajto prowadzi działania zmierzające do ograniczenia zjawiska spożywania alkoholu w obrębie sklepu jak również grupowania się osób nie stosujących się do obostrzeń w związku z aktualnym zagrożeniem COVID-19 w rejonie sklepu ogólnospożywczego "24H" przy ul. Jana Janowskiego 124A w Krakowie. Powyższy plan działania ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i jest prowadzony w okresie od 1 sierpnia 2021 roku do 31 stycznia 2022 roku.
Dzielnicowy sierż. sztab. Rafał Adamus w okresie od 1 sierpnia 2021 roku do 31 stycznia 2022 roku prowadzi czynności do planu działania priorytetowego w rejonie Parku przy Forcie 52 w Krakowie zmierzające do ograniczenia zjawiska spożywania alkoholu oraz dewastacji mienia na terenie Parku przy Forcie 52 w Krakowie. Powyższy plan działania ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców jak i osób odwiedzających w/w park i jest prowadzony w okresie od 1 sierpnia 2021 roku do 31 stycznia 2020 roku. 
Komisariat Policji VIII w Krakowie informuje, iż w okresie od dnia 1 sierpnia 2021 roku do 31 stycznia 2022 roku w rejonie os. Szklane Domy 1 oraz Szklane Domu 2a Park Ratuszowy w Krakowie został wdrożony tzw. "Plan Działania Priorytetowego" mający na celu ograniczenie zjawiska spożywania alkoholu, zaśmiecania miejsca publicznego oraz zaczepiania mieszkańców osiedla. 
Przypominamy, że przed nami ostatnie dni Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 r.
Zapraszamy na cykl spotkań organizowanych przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia
Informujemy, że Tramwaj Wodny znów kursuje po swoich stałych trasach.
W związku z wysokim stanem wody w rzece Wiśle oraz silnymi opadami deszczu kursowanie Tramwaju Wodnego zostaje wstrzymane do odwołania.
Serdecznie zapraszamy Mieszkańców dzielnic nowohuckich: Dzielnice Czyżyny (XIV), Mistrzejowice (XV), Bieńczyce (XVI), Wzgórza Krzesławickie (XVII),  Nowa Huta (XVIII) do wzięcia udziału w ankiecie.

W Parku Jordana w dniu 9 sierpnia będzie przeprowadzany oprysk żywopłotów z berberysów zlokalizowanych przy pomnikach przy alei głównej, zaatakowanych przez mączniaka, pojedyncze egzemplarze są porażone chorobą grzybową i tylko te będą opryskiwane, praktycznie w każdym żywopłocie jest przynajmniej jeden porażony krzew. Oprysk jest potrzebny, żeby nie doprowadzić do obumarcia rośliny i zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na kolejne krzewy. Będzie stosowany środek biologiczny VitiSan, polecany na wszelkie choroby grzybowe (Opis działania: https://www.biocont.pl/produkty/vitisan/ )