W Parku Jordana w dniu 9 sierpnia będzie przeprowadzany oprysk żywopłotów z berberysów zlokalizowanych przy pomnikach przy alei głównej, zaatakowanych przez mączniaka, pojedyncze egzemplarze są porażone chorobą grzybową i tylko te będą opryskiwane, praktycznie w każdym żywopłocie jest przynajmniej jeden porażony krzew. Oprysk jest potrzebny, żeby nie doprowadzić do obumarcia rośliny i zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na kolejne krzewy. Będzie stosowany środek biologiczny VitiSan, polecany na wszelkie choroby grzybowe (Opis działania: https://www.biocont.pl/produkty/vitisan/ )

Zarząd Zielenie Miejskiej informuje o planowanej wycince trzech sztuk drzew na Placu Wolnica w dniu 12.08.2019. ZZM posiada pozwolenie WUOZ w Krakowie zezwalające na usunięcie drzew, w zamian  w okresie jesieni br. posadzone zostaną 3 szt lip srebrzystych Varsaviensis o  obw. pni 20-25 cm.

W dniu dzisiejszym pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie zdemontowali jedno z dwóch ogrodzeń utrudniających wejście do Parku Aleksandry.