Obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej

Kraków. Tu żyje się europejsko! Zapraszamy do świętowania 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Obecna rocznica jest okazją do podsumowania ostatnich dwóch dekad integracji europejskiej. Rozpoczynamy też cykl wydarzeń dla mieszkańców ukazujących pozytywne efekty zachodzących zmian.

Dokładne godziny dni otwartych w poszczególnych instytucjach oraz informacje na temat zapisów
(rezerwacji miejsc) - znajdują się w poniższym linku oraz na stronach organizatorów. Uwaga harmonogramy są aktualizowane na bieżąco!
Zobacz szczegółowy harmonogram dni otwartych

Konkurs dla dzieci
Centrum Kultury Podgórza zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Okna otwarte na Europę - widoki z Krakowa” zorganizowany z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Prace można składać do 1 marca 2024 roku.
8 marca poznamy laureatów, a zwycięskie prace będzie można podziwiać na wystawie w Holu Kamiennym Magistratu na pl. Wszystkich Świętych 3-4. Otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród przez Prezydenta Miasta Krakowa nastąpi 18 marca 2024 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego, a wystawa będzie prezentowana do 31 maja 2024 r.

Quest Kraków. Tu żyje się europejsko!

2 marca w Pałacu Pod Krzysztofory odbędzie się inauguracja nowego questu pn. Kraków – tu żyje się europejsko! Poprzez interaktywną aplikację z grą terenową mieszkańcy i turyści mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat korzyści jakie odniósł Kraków z integracji europejskiej, poznać inwestycje i projekty współfinansowane ze środków UE, które wpłynęły na codzienne życie w Krakowie. Na końcu trasy czeka prawdziwy skarb!  

Quiz wiedzy o Unii Europejskiej

16 marca 2024 o godz. 10.00 w Muzeum Inżynierii i Techniki odbędzie się wielki konkurs wiedzy „Co wiesz o Unii Europejskiej. Fakty, wydarzenia ludzie”. Organizatorem jest redakcja Gazety Wyborczej. Sprawdź swoją wiedzę. Czekają atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji już wkrótce.