12 Akcja Sprzątania Czysta Dłubnia Jesień 2023

Akcja Sprzątania Czysta Dłubnia Jesień 2023 odbędzie się 8 października! Będzie nowość – warsztaty dla dzieci i w planach mamy ognisko! 

Jesień to chyba najprzyjemniejsza pora roku na sprzątanie. Jest słońce, kolorowe drzewa… i jeszcze widać śmieci. W niedzielę bierzemy się do pracy. Przybywajcie i zapraszajcie rodziny, przyjaciół i znajomych. Razem posprzątajmy nasz kawałek świata.
 
 


Kiedy i gdzie Sprzątamy Dłubnię?

Spotykamy się 8 października 2023 (niedziela). Bedą 2 punkty Startowe i jedna Meta. Będziemy sprzątać 3 obszary. W jednym obszarze już byliśmy ale aż się prosi aby odwiedzić je raz jeszcze i dwa kolejne obszary w których jeszcze nie byliśmy. Zakończenie zaplanowaliśmy Parku Krakowian przy ul. Bardosa.

Wyjątkowo będą 2 Starty sprzątania! [zobacz mapę]

Start Główny (nr 1): Park Krakowian (ul. Bardosa) to jednocześnie meta akcji sprzątania. Tutaj o godz. 11:00 będą czekać tradycyjnie worki i rękawice dla wszystkich chętnych. Na mapie zobaczycie również obszary do sprzątania, które zaplanowaliśmy w okolicy specjalnie dla Was – popatrzcie na mapę. Start: 11:00 i będziemy tam do 14:00.

Start Spacerowy (nr 2): Grill maNHattan B.B.Q przy Zalewie Nowohuckim. Jest on kierowany dla chcących wybrać “Spacerowy Obszar Sprzątania”. To Start dla tych co już z nami trasę pokonali i wszystkich chętnych na dłuższe spacery krajoznawcze wzdłuż Dłubni oczywiście połączone ze sprzątaniem. Pakiety do sprzątania (worki + rękawice) od samego rana będą do odebrania u Piotra przy grillu. Bierzecie pakiet i wyruszacie w trasę od al. Solidarności wzdłuż ul. Melchiora Wańkowicza do samego końca aż po przekroczeniu ul. Ptaszyckiego dotrzecie mety w Parku Krakowian przy ul. Bardosa. Zaplanujcie sobie około 1,5 h spokojnego spaceru ze sprzątaniem tak aby dotrzeć na 13:00 na metę. Musicie mieć czas na ciepły posiłek no i zgłoszenie do konkursu na najdziwniejszy śmieć znaleziony podczas sprzątania(!) Nagrody w konkursie tradycyjnie są przewidziane 🙂

Wcześniej bo o godzinie 10:00 rozpoczną się “Spływanie i Sprzątanie” na starcie Szlaku Kajakowego Dłubnia – Chcesz się zapisać na spływ? Czytaj informacje poniżej!). Sprawdźcie mapę na której łatwo poznacie obszar sprzątania. Pakiety do sprzątania (rękawice, worki) będą dostępne na miejscu w dniu rozpoczęcia akcji.Więcej informacji!