Dni Twierdzy Kraków

Stare mury fortyfikacji lubią skrywać różne sekrety. Jakie tajemnice mieści w sobie krakowska twierdza? Będzie okazja przekonać się o tym podczas drugiej edycji Dni Twierdzy Kraków. Wydarzenie, które zainteresuje nie tylko pasjonatów rozpocznie się 8 września i potrwa do 17 września. Zapraszamy do zapoznania się z programem!   


Wydarzenie jest organizowane przez Gminę Miejską Kraków we współpracy z Muzeum Armii Krajowej oraz zarządcami obiektów dawnej Twierdzy Kraków, które otrzymały drugie życie i służą mieszkańcom naszego miasta. Podczas Dni Twierdzy Kraków będzie można poznać wiele obiektów od środka w doborowym towarzystwie przewodników czy wysłuchać wykładów specjalistów i pasjonatów. Przybliżą zapewne też wiele faktów i anegdot, o których niewiele osób wie: co miała wizja podwiewania przez wiatr kobiecych spódnic do uratowania murów obronnych, w którym forcie służył przyszły polski premier Wincenty Witos, w którym produkowano tanie wina owocowe, a w którym przelewano te lepsze, importowane. Do którego fortu prowadzi Diabelski Most, nad którym latały niegdyś Wrony, Żaby i Salamandry, albo przy którym wylądowała amerykańska Latająca Forteca.

Podobnie jak w zeszłym roku, Dni Twierdzy Kraków odbędą się w w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem!

POBIERZ PROGRAM DNI TWIERDZY KRAKÓW [PDF]UWAGA! Rezerwacja wejściówek rozpocznie się 30 sierpnia za pośrednictwem danych kontaktowych poniżej. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji wstępu!
Więcej informacji na stronie Twierdzy Kraków.
  • Ostatnio zmienione .