Zabezpieczenie ścian kamieniołomu w Parku Bednarskiego – spotkanie z ekspertami AGH

Oaza zieleni w środku miasta jaką jest Park Bednarskiego to miejsce wyjątkowe na mapie Krakowa i szczególnie cenne dla mieszkańców.
Rewitalizacja jednego z najbardziej popularnych krakowskich parków, to ogromne wyzwanie zarówno pod kątem przeprowadzenia samej inwestycji, jak i pod kątem jej zakresu i charakteru. Ukształtowanie i położenie Parku Bednarskiego to niezaprzeczalny walor tego miejsca, obligujący nas do szczególnej troski o połączenie rekreacji, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom krakowian poprosiliśmy ekspertów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie o ocenę planowanych prac pod kątem bezpieczeństwa dla środowiska a przede wszystkim dla przyszłych użytkowników parku. W tym celu specjaliści z AGH wykonają szczegółową ekspertyzę ścian dawnego kamieniołomu.

Przed przystąpieniem do badań, korzystając z wiedzy profesjonalistów i zapoznając się z ich opiniami, wspólnie zastanówmy się nad tematem zabezpieczeń dawnego kamieniołomu w zabytkowym Parku Bednarskiego.
Zapraszamy do rozmowy dotyczącej dostępnych metod, ich funkcji oraz możliwości, jakie one nam dają w kontekście tworzenia miejsc ogólnodostępnej rekreacji.

W spotkaniu można wziąć udział również on-line. Zapraszamy więc do udziału poprzez poniższy link  https://tinyurl.com/tt8tceb9