W ciepły czerwcowy wieczór 16.06 Parkobus kursujący z Kurdwanowa przywiózł krakowian do Lasu Witkowickiego na niezwykły spacer przyrodniczy.

Warsztaty rodzinne z cyklu "Zielone horyzonty"mają na celu z jednej strony zaznajamianie mieszkańców z przyrodą, która ich otacza, z drugiej zaś z niezwykłymi terenami zielonymi Krakowa.
Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Las Witkowicki. Nie pierwszy już raz Parkobus przywiózł mieszkańców w to miejsce, pierwszy raz jednak wieczorową porą. Nie przypadkowo wybraliśmy tym razem tak późną porę na odwiedziny lasu. O zmroku w lesie zaobserwować można bowiem zupełnie inne niż za dnia zwierzęta. Naszym celem było popodglądanie nocnych motyli o których niezwykle barwnie i ciekawie opowiadał niezrównany dr Przemek Szwałko.

Młodsi i starsi odkrywcy dowiedzieli się m.in. jakie nocne motyle można spotkać w lesie i nie tylko. Choć nie kuszą kolorami jak dzienne motyle, na pewno nie można powiedzieć, że są nudne czy pozbawione barw. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu ciekawość świata leśnych odkrywców będzie jeszcze większa i że chętnie powrócą do Lasu Witkowickiego by wędrować i poznawać przyrodę tego pięknego miejsca.