Park Pychowicki

Park Pychowicki widok na drzewa i ławki

Dzielnica VII Dębniki
Powierzchnia: 1,447 ha

Lokalizacja


Jedno z nowszych, zielonych miejsc na mapie Krakowa. Teren od strony wschodniej oraz zachodniej graniczy z terenami leśnymi, natomiast od strony północnej przebiega wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Zakrzowieckiej. Zagospodarowanie terenu powstało m.in. na podstawie konsultacji społecznych oraz wytycznych mieszkańców dzielnicy VIII Dębiniki. W ramach aktywizacji i zwiększania dostępności terenów zieleni w otoczeniu osiedli powstał park, w którym wydzielić można trzy główne strefy.

Strefa rekreacji:
- boisko trawiaste z piłkochwytami wyposażone w bramki piłkarskie;
- siłownia zewnętrzna – narciarz, orbitrek, drabinka, wioślarz;
- miejsce zabaw dla dzieci;
- przestrzeń przeznaczona do gier sportowych: boisko do gry w siatkówkę plażową, bullodrom, tory do gry w minigolfa, stoły do gry w tenisa stołowego;

Strefa integracji:
- altankę z miejscami do siedzenia;
- stoły piknikowe;
- stoły do gry w szachy;
- ogród społeczny z skrzyniami do uprawy warzyw;
- trawnik rekreacyjny

Strefa kontemplacji – w najbardziej zacisznej wschodniej części działki, przeznaczona dla osób, które potrzebują chwili wyciszenia. Odwiedzający znajdą tutaj wysoką huśtawkę z widokiem na pobliskie łąki oraz hamaki pod drzewami.

Całość terenu dostępna jest dzięki alejkom spacerowym, odpocząć można na ławkach, a odwiedzający park rowerem mogą skorzystać ze stojaków rowerowych.  

W parku posadzonych zostało 11 szt. gruszy drobnoowocowej 'Chanticleer', 426 szt. derenia rozłogowego Kelseyii, 141 szt. trzmieliny oskrzydlonej, 375 szt. wierzby purpurowej 'Nana oraz prawie 336 szt. bylin.


widok na stoły w ogrodzie społecznym
plac zabaw ze zjeżdżalnią

hamak pod drzewem
  • Ostatnio zmienione .