Park Rzeczny im. W. Tetmajera

   
Powierzchnia: 13,13 ha
Lokalizacja
Dzielnica VI Bronowice
Przestrzeń parku zajmuje powierzchnie wzdłuż ul. Tetmajera od parkingu aż po zbiornik wodny Pasternik i teren leśny graniczący z uroczyskiem w Rząsce.

W części leśnej powstały poprowadzone głównie po przedeptach naturalne ścieżki i alejki. To co również bardzo istotne oprócz zagospodarowania parkowego – ul. Tetmajera zyskała tak potrzebny w tym miejscu chodnik. Dzięki niemu przemieszczanie się pieszych wzdłuż ulicy jest dużo bezpieczniejsze.  W tym kolejnym na mapie Krakowa parku linearnym każdy znajdzie coś dla siebie: stoły do piknikowania, strefę relaksu z ławkami, elementy zabawowe dla najmłodszych, ale także strefę dla nieco większych krakowian, w której znajdzie się streetworkout czy flowpark, oraz przestrzeń edukacyjna w części leśnej. Pojawiła się już toaleta i pomosty. Zamontowane zostały  ławki, kosze na śmieci.
Całość dopełnią liczne nasadzenia zieleni – blisko 5,5 tys. roślin! Malowniczy i urokliwy krajobraz z kwitnącymi malwami, piwoniami, białymi płotkami z niebieskimi elementami nawiązywać będzie do młodopolskiego charakteru twórczości Włodzimierza Tetmajera. 

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.