Park Kieszonkowy - Ogród Na Osieldu Krakowiaków 18

Zakończyła się budowa parku kieszonkowego na Os. Krakowiaków 18 w ramach zadania pn. „Rewitalizacja wnętrz kwartałów zabudowy na terenie Nowej Huty". Już jest dostępny dla Was!
Dzielnica XVIII Nowa Huta
Ul. Osiedle Krakowiaków 18
Lokalizacja


Zrealizowany projekt to efekt spotkań i rozmów z mieszkańcami. Układ wewnątrz kwartału nawiązuje do układu z lat 70-tych, a przestrzeń została uzupełniona o elementy odpowiadające na potrzeby mieszkańców.

Ciągi komunikacyjne zostały w dużej mierze zachowane i poprawione, zwiększyła się ilość powierzchni biologicznie czynnej poprzez wprowadzenie w niektórych miejscach nawierzchni mineralnej oraz nowe nasadzenia.

Pojawiło się mnóstwo nowej zieleni - drzewa, krzewy, byliny i cebule w kwietnikach: śnieżyce, przebiśniegi i krokusy, barwinek pospolity, tawułka Thunberga, żurawka ogrodowa, pióropusznik strusi, bluszcz pospolity, dereń jadalny, hortensja krzewiasta 'Annabelle', hortensja bukietowa 'Vanille Fraise', jaśminowiec 'Biały Karzeł', tawuła Van Houtte'a i klon jawor.
Prace dotyczyły również wymiany nawierzchni, opraw oświetleniowych, montażu elementów małej architektury takich jak ławko-huśtawki, ławki oraz stół szachowy z miejscem dla wózka z dzieckiem, czy osób z niepełnosprawnościami.
  • Ostatnio zmienione .