Park Kieszonkowy - Ogród Szachowy

Zakończyły się prace przy kolejnym parku kieszonkowym w Krakowie - Szachowy Ogród Krakowian już jest do Waszej dyspozycji!

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim.
Zlokalizowany jest przy ul. Wacława Popławskiego 17.
Lokalizacja

Motyw przewodni parku można odnaleźć zarówno w kompozycji samego parku, jak i formie nawierzchni, oraz dzięki obiektom małej architektury które pojawiły się w ogrodzie. Nowa kieszonka jest przestrzenią do wypoczynku i rekreacji w otoczeniu zieleni dla okolicznych mieszkańców oraz uczniów i pracowników pobliskiej szkoły podstawowej.

Zamontowane zostały: pergole, huśtawko-ławki, hamak oraz oczywiście stoliki szachowe z licznymi ławkami i siedziskami. W istniejącą zieleń idealnie wkomponowały się nowe nasadzenia drzew, oraz kwitnących krzewów. Istniejąca zieleń wysoka została uzupełniona w dekoracyjne gatunki drzew, oraz kwitnące krzewy. Rabaty na planie kwadratów - w nawierzchni i donicach - obfitują w gatunki bylin, miedzy innymi: w jeżówkę purpurową, zawilca gajowego i ostróżkę; oraz w rośliny cebulowe, takie jak: czosnek ozdobny i kwitnący na niebiesko kosaciec syberyjski.

Mamy nadzieję, że odmieniona przestrzeń stanie się często wybieranym miejscem rekreacji zarówno dla okolicznych mieszkańców oraz uczniów pobliskiej szkoły jak również wszystkich krakowian!