Powierzchnia: 8,01 ha
Lokalizacja: Dzielnica IV - pomiędzy ulicami Batalionu Skała, Makowskiego, Palacha i Opolską, przedzielony ulicą Władysława Łokietka


Park Krowoderski jest pięknym miejscem, to zielona wyspa na mapie Krakowa, która daje możliwość ucieczki od miejskiego zgiełku i hałasu.
Zieleń cieszy oczy, a nowoczesna infrastruktura daje wiele możliwości rekreacji.  W parku zorganizowano nowoczesny kompleks sportowy, który składa się z wielu obiektów.
Znajdziemy tu kilka boisk do piłki nożnej o różnych nawierzchniach. Boiska do koszykówki i do gry w siatkówkę.
Niektóre boiska zostały częściowo ogrodzone, w szczególności za bramkami, co zdecydowania poprawia jakość użytkowania.
Warto wybrać się tu także z dziećmi, by mogły swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiać na tak przygotowanych murawach. Park jest także świetnym miejscem na spacer.
Alejki prowadzą nas przez park i wiodą wzdłuż boisk. Podążając nimi odkryjemy także street workout, który znajduje się na skraju od strony ul. Jana Palacha.
W parku możemy zrobić także małą przerwę podczas dłuższej, rodzinnej wycieczki rowerowej lub po prostu posiedzieć na jednej z wielu ławek.
Czas spędzony tutaj z pewnością będzie czasem relaksu i aktywnej rekreacji. W parku Krowoderskim organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe.
W słoneczne dni jest to idealne miejsce na spotkania z rodziną i przyjaciółmi – zwłaszcza przy wyznaczonym miejscu do grillowania.


Atrakcje:
- plac zabaw

- stadion PKS Jadwiga
- miejsce do grillowania
- wybieg dla psów
- Szlak Orlich Gniazd
- mini rampa dla rolkarzy
- górka saneczkowa

Film prezentujący Park

Komunikacja miejska:
Pobliskie przystanki: Makowskiego, Batalionu „Skała” AK, Władysława Łokietka, Krowoderskich Zuchów