XIII edycja Konkursu Graffiti „Ósemka w spray'u”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie graffiti "Ósemka w spray'u", którego Straż Miejska Miasta Krakowa jest współorganizatorem. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Mural w Parku Linearnym - część 2”.

Mural powinien przedstawiać elementy przyrody nawiązujące do specyfiki parku, jak również zdrowego stylu życia, np. elementy dyscyplin sportowych, które mogą być uprawiane w parkach. Proponuje się nawiązać do elementów bajkowych np. Pszczółka Maja, Krecik, Żwirek i Muchomorek, Przygody Baltazara Gąbki czy inne. Projekt może być opracowany również w formie komiksowej.

Zgłoszenie udziału w konkursie na karcie zgłoszeniowej wraz z projektami należy przesłać pocztą na adres Rady Dzielnicy VIII Dębniki: ul. Praska 52, 30-322 Kraków lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 9 września 2024 r.

Celem konkursu jest wspieranie sztuki street art jako jednego ze sposobów na poprawę estetyki przestrzeni miejskiej, przełamywanie schematów myślenia o graffiti jako wyłącznie o wandalizmie, a nie o sztuce, a także odkrycie i promocja uzdolnionych osób.

 

 

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu graffiti - XIII edycja

Karta zgłoszeniowa konkursu graffiti - XIII edycja
 
  • Ostatnio zmienione .