Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej Open City

Wyjątkowe wydarzenie artystyczne – Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City i towarzysząca mu wystawa odbędzie się na „Wesołej”, terenie dawnego Szpitala Uniwersyteckiego będącego obecnie w zarządzie Agencji Rozwoju Miasta Krakowa.


To unikalne historyczne i zabytkowe miejsce stanie się przestrzenią dla sztuki, integrując sztukę współczesną z codziennością Krakowa i oferując Krakowianom nową przestrzeń obcowania z kulturą i sztuką.

Dzięki inicjatywie „Otwarte Miasto”, sztuka wychodzi poza galerie, do przestrzeni publicznej, stając się dostępna dla każdego, bez względu na wiek czy pochodzenie. Zapraszamy do interakcji z przestrzenią miejską na nowych, nieoczekiwanych, kreatywnych zasadach.

 


Podstawowe informacje:

- Miejsce: „Kraków - Wesoła”, teren byłego Szpitala Uniwersyteckiego w dzielnicy Grzegórzki

- Czas trwania: od 14.06.2024 r. do końca sierpnia 2024 r.

- Cel: Uczynienie sztuki współczesnej integralną częścią miejskiej codzienności, inspirując do refleksji i odkrywania miasta przez pryzmat artystyczny

- Kurator: Piotr Franaszek

- Organizatorzy: Agencja Rozwoju Miasta Krakowa oraz Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „ROZDROŻA”

- Partnerzy: KBF, ZZM, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Związek Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Teatr KTO w Krakowie, Prezydent Miasta Lublin


  • Ostatnio zmienione .