Piknik chorwacki nad Zalewem Bagry

W najbliższą sobotę, 25 maja, na terenie Małej Chorwacji na krakowskich Bagrach odbędzie się piknik chorwacki. W programie wydarzenia m.in. rozmowy o Chorwacji, występy muzyczne, zabawy i animacje dla dzieci, degustacje kulinarne, zawody żeglarskie i odsłonięcie ośmiu gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich.
Uroczyste otwarcie pikniku rozpocznie się o godz. 10.30 pochodem mieszkańców i zaproszonych gości Promenadą Chorwacką od wejścia do Małej Chorwacji przy ul. Koziej od strony ul. Bagrowej, który poprowadzi orkiestra z Wilamowic.

Na terenie Małej Chorwacji znajduje się jedyna na świecie Aleja Gwiazd Chorwackich, w której znajdują się gwiazdy z nazwiskami słynnych Chorwatów lub Polaków mających korzenie chorwackie, którzy mają swój niezaprzeczalny wkład w budowaniu polsko-chorwackich relacji, wspierali działania Polaków w dążeniu do niepodległości i mieli wpływ na rozwój różnych dziedzin życia na terenie Polski w okresach jej zaborów, jak i w czasach odzyskania przez nią niepodległości. O godz. 12.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie ośmiu nowych gwiazd.

Uczestnicy pikniku o godz. 17.00 będą mieli także okazję wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będzie tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Chorwacji, w 4* hotelu w miejscowości Tisno na wyspie Murter.

O godz. 19.00 wystąpił chorwacki piosenkarz David Danijel.

W trakcie pikniku będzie można wysłuchać chorwackiej muzyki, degustować chorwackie potrawy, uczestniczyć w konkursach, animacjach, pokazach, zakupić nieruchomość w Chorwacji, posadzić lawendę, porozmawiać z dalmatyńczykami, pływać na żaglówkach i spotkać wiele innych atrakcji na wodzie i na lądzie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Program chorwackiego pikniku i regulamin konkursu znajduje się na Facebooku konsulatu Republiki Chorwacji i stronie www.konsulat.chorwacja.krakow.pl.


Z okazji pikniku zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa nr 497. Linia będzie kursować w godz. ok. 10.00–20.30 po następującej trasie: „Podgórze SKA” – ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Kuklińskiego, ul. Lipska, ul. Mierzeja Wiślana, ul. Sudecka – „Bagry Tężnia”.

Autobusy w godz. ok. 11.00-19.00 będą kursować co 20 minut, a poza tymi godzinami – co 40 minut.


  • Ostatnio zmienione .