Spotkanie dot. Ogrodu Społecznego Parcelowego

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, spółdzielnie oraz firmy i konsorcja chcące podjąć współpracę z Zarządem Zieleni Miejskiej w roli Operatora Ogrodu Społecznego Parcelowego.
Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17.00 w siedzibie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Wejście LE, sala numer 76.


Szukamy zarządcy dla pierwszej tego rodzaju przestrzeni w Polsce. Jej stworzenie i funkcjonowanie to kolejny etap rozwoju miejskiego ogrodnictwa w Krakowie. Parcele na wynajem i miejsce pod własne uprawy? To już niebawem będzie możliwe w ramach powstającego ogrodu społecznego parcelowego, który zlokalizowany będzie na przepięknie położonej działce przy ul. Orlej.

Jako operatorzy takiego miejsca możecie wziąć udział w wyjątkowym projekcie, współtworzyć je, kształtować jego klimat, rozwijać swoją działalność społeczno-edukacyjną, a także promować idee wspierające kształtowanie „zdrowszych” miast. 

Ogród Społeczny parcelowy to połączenie idei ogrodów społecznych oraz ogrodów działkowych. Działka, na której zorganizowany zostanie ogród podzielona będzie na 4 strefy:
- ogólnodostępna – z naturalnym placem zabaw,
- ogrodnicza – z wyznaczonymi parcelami przeznaczonymi do wynajęcia przez mieszkańców,
- farma miejska – miejsca do działań rolniczych prowadzonych przez operatora,
- zaplecze z dostępem do prądu, wody oraz toalety.

Część planowanej infrastruktury (domek narzędziowy, układ rabat, ogrodzenie, przyłącz wody i prądu) zrealizowana zostanie w ramach działań pilotażowego projektu CoFarm4Cities.
Zadaniem operatora będzie zarządzanie tą przestrzenią, organizacją działań integracyjnych i edukacyjnych oraz wypracowanie modelu biznesowego takiego miejsca. 

Wszystkie organizacje zainteresowane współpracą i pełnieniem funkcji zarządcy społecznego ogrodu parcelowego proszone są o bezpośredni kontakt z ZZM na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  • Ostatnio zmienione .