Uwagi do projektu dot. „strefy rekreacji w rejonie ul. Lindego, pieszego połączenia Młynówki i Rudawy oraz nasadzeń wzdłuż al. Grottgera"

„Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla stworzenia strefy rekreacji w rejonie ul. Lindego, pieszego połączenia Młynówki i Rudawy oraz nasadzeń wzdłuż al. Grottgera, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie”.Czekamy na Wasze zgłoszenia i uwagi.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 09.10.2022 r.Składają się trzy odrębne projekty w różnych lokalizacjach:

  1. Nasadzenia wzdłuż alei Grottgera.
  2. Piesze połączenie Młynówki i Rudawy.
  3. Strefa rekreacji w rejonie ul. Lindego.
          
          

 


 

Projekt nr 1 – nasadzenia wzdłuż alei Grottgera - ma na celu kontynuację istniejących w ciągu alei Grottgera nasadzeń – lip drobnolistnych, krzewów derenia z biało wybarwionymi liśćmi, kwitnących na pastelowo różowy kolor róż okrywowych, pachnących, obficie kwitnących lilaków oraz ozdobnych traw w stalowym kolorze z udziałem puchatych czosnków, których kuliste kwiatostany pojawiają się wśród traw wiosną. Kompozycja znana wszystkim spacerującym aleją Grottgera. Jest to teren objęty ochroną konserwatorską. 

Projekt nr 2 – piesze połączenie Młynówki i Rudawy – ma na celu umożliwienie przejścia od ulicy Filtrowej do ul. Na Błonie terenem zielonym, który obecnie jest nieudostępniony. W tym celu zaprojektowano naturalistyczne ścieżki z kruszywa oraz przejście w formie przepustu nad Młynówką. Na trasie zaprojektowano ławki, zestawy piknikowe i tablice informacyjne poświęcone walorom Młynówki.
Projekt nr 3 – strefa rekreacji w rejonie ul. Lindego – ma na celu stworzenie łąki rekreacyjnej dla mieszkańców i odwiedzających ten teren pieszych i rowerzystów. Do istniejących na tym terenie zestawów piknikowych i leżaków doprojektowano nowe zestawy piknikowe, kosze na śmieci oraz strefę z hamakami. Z użyciem drewnianych słupków grodzących zostanie wydzielona część rekreacyjna trawnika oraz naturalnie występująca na tym terenie łąka, która będzie koszona raz w roku, a przez cały rok będzie stanowić pożytek i schronienie dla okolicznych owadów i zwierząt. W części rekreacyjnej pojawi się tablica informacyjna.

 


Wszystkie materiały i obiekty małej architektury zastosowane w projekcie numer 2 i 3 będą ze sobą spójne, a swoim wyglądem nawiązują do już istniejących w okolicy. Na tablicach zawrzemy informacje o historii powstania Młynówki Królewskiej, pełnionych przez nią funkcji oraz praktyczne informacje o topografii okolicznych ścieżek zachęcające do dalszych spacerów.