Park Zakrzówek

Trwa drugi etap prac, który obejmuje duży obszar od rozjazdu przy dawnej bazie nurkowej, przez ulicę Wyłom, ulicą Norymberską do bazy wojskowej i dalej do ulicy Salezjańskiej do lasu.


Główny zakres prac to budynek wejściowy na baseny. To miejsce, w którym będzie można się przebrać, skorzystać z toalety, wziąć prysznic i korzystać z basenów. W ubiegłym roku wykonane zostały dwie z pięciu niecek, a budowa brakujących trzech planowana jest w pierwszej połowie tego roku.


Baseny oraz pomosty są przeznaczone dla około 600 osób. Wynika to z wyporności pływaków. Jednak nie oznacza to, że więcej osób nie będzie mogło przebywać w otoczeniu zbiornika, na przykład na plaży i miejscach, gdzie znajdują się leżaki oraz ławki przeznaczone do wypoczynku.


Powstanie alejek spacerowych oraz dla biegaczy to proces, który składa się z kilku etapów jednocześnie. W tej chwili są prowadzone prace  i teren nie może zostać udostępniony mieszkańcom. Ścieżki biegowe zostały skonsultowane ze specjalistami w tej dziedzinie. Dzięki temu  wyznaczone są miejsca, w którym znajdzie się podbieg, gdzie teren wymaga wyrównania. Pojawi się również oznakowanie tras oraz pitniki. W pierwszej kolejności oddany zostanie etap czwarty przy Skałkach Twardowskiego. Do wakacji ten obszar powinien zostać udostępniony mieszkańcom.


Na ulicy Wyłom tymczasowo wyznaczony jest objazd przez ulicę Św. Jacka. Kiedy drugi etap zostanie oddany do użytku, ruch na ulicy Wyłom zostanie wznowiony. Cały fragment ulicy został już wydzielony herpetologicznie. Wzdłuż ulicy postawione są płotki, a na każdej dochodzącej alejce – specjalne rynny przez które płazy będą mogły bezpiecznie się poruszać. 


Podpisana została umowa dotycząca wykończenia budynku Centrum Sportów Wodnych natomiast nie została jeszcze podpisana umowa na zagospodarowanie terenu wokół niego.

Etap VI planowany jest na rok 2023 i obejmuje remont dalszej części ulicy Wyłom, od Centrum Sportów Wodnych do ul. Twardowskiego i budowę parkingu od strony ul. Twardowskiego.