Wykupując wybrany pakiet sponsorski wspierasz krakowską zieleń. Twój udział to nie tylko poprawa jakości zieleni w naszym mieście, to cenny przykład działania prospołecznego na rzecz wszystkich obywateli Krakowa.
W zamian za pomoc finansową Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotuje dla ufundowanego przez Ciebie przedsięwzięcia odpowiednią tabliczkę informacyjną z podziękowaniem i danymi Fundatora.

X
PAKIET „DOMEK DLA JEŻA”
Cena - 150 ZŁ
10/10 sztuk.


Ten mały pożyteczny ssak tępi owady, zwłaszcza chrząszcze (wśród których jest wiele szkodników), a także niszczące uprawy ślimaki, usuwa również padlinę drobnych zwierząt - ptaków, gryzoni czy płazów. Jednak w mieście jeże mają trudne życie, nie tak łatwo w nim o schronienie jak w przydomowym ogrodzie. Alternatywą bezpiecznego schronienia są domki dla jeży. Dzięki nim jeże zyskają dom, a w przestrzeni parkowej pojawią się nowe estetyczne elementy eko-architektury.

Jeśli chcesz zadomowić jeża w parku - wykup pakiet „Domek dla Jeża”.

wyprzedano
X
PAKIET „ZIELONY EKRAN”
Cena - 200 ZŁ
222/500 sztuk.


O tym, że zieleń w mieście jest potrzebna, nie trzeba nikogo przekonywać. Wszyscy chcieliby by było jej więcej. Dzięki pokrywaniu ekranów akustycznych pnączami, można szybko i tanio zwiększyć jej ilość. Zalety zieleni na ekranach akustycznych są oczywiste - zieleń odbija, rozprasza i pochłania fale dźwiękowe. Oprócz tego wpływa na jakość powietrza podnosząc jego wilgotność, zmniejszając dobowe wahania temperatury i przyspieszając cyrkulację. Pełni też rolę filtra biologicznego, zatrzymuje, bowiem pyły osiadające na liściach i pochłania niektóre zanieczyszczenia gazowe.

Odcinek „Grota-Roweckiego – Czerwonych Maków” na całym niemal odcinku odgrodzony jest ekranami akustycznymi, które docelowo mają w całości zostać obsadzone pnączami. Część odcinka zostanie obsadzona na wiosnę przez mieszkańców Dzielnicy VIII, w ramach funduszy pozyskanych z programu „Dzielnice planują”. Jednak zapotrzebowanie na sadzonki dla całego tego odcinka jest znacznie większe.

Jeśli chcesz przyspieszyć zazielenianie tych ekranów - wykup udziału w tym przedsięwzięciu.

Każdy pakiet to 1 zielony ekran więcej!

zamów
X
PAKIET „WIKLINOWE SZAŁASY”
Cena - 500 ZŁ
1/10 sztuk.


Parki to nie tylko drzewa. To również elementy małej architektury, również tej w wersji eko. Wiklina to doskonały, naturalny materiał, który świetnie sprawdza się w przestrzeniach parkowych. Można z niego tworzyć różne dekoracyjne elementy tj. ławki, kule czy właśnie szałasy. Te ostatnie sprawdzą się dając z jednej strony możliwość dodatkowej, kreatywnej zabawy dzieciom w różnym wieku, jak również stanowiąc wymarzone, chłodne schronienie w upalny dzień.

Jeśli chcesz by w Twoim sąsiedztwie pojawiły się eko-szałasy wiklinowe - wykup pakiet „Wiklinowe szałasy”.

zamów
X
PAKIET „50 KRZEWÓW”
Cena - 1 000 ZŁ
13/100 sztuk.


Nie wszędzie w mieście można sadzić drzewa, ale prawie wszędzie sprawdzą się krzewy. By jednak efekt był prawdziwie spektakularny potrzeba ich wiele. Krzewy mają podobnie jak drzewa zdolność wyłapywania z powietrza szkodliwych pyłów. Warto więc by było ich jak najwięcej.

Chcesz mieć wpływ na jakość krakowskiego powietrza - wykup pakiet „50 KRZEWÓW”.

zamów
X
PAKIET „KOSZ DLA PARKU KRAKOWSKIEGO”
Cena - 1 500 ZŁ
0/20 sztuk.


W tym roku rozpoczynamy dawno wyczekiwaną rewitalizację Parku Krakowskiego. W jej zakres wchodzi min. wymiana małej architektury takiej jak kosze czy ławki. Jednak nasze możliwości finansowe pozwolą na wymianę tylko kilkunastu sztuk koszy. Chcielibyśmy aby można wymienić je wszystkie.

Jeśli chcesz nam w tym pomóc – wykup pakiet „Kosz dla Parku Krakowskiego”

zamów
X
PAKIET „ŁAWKA DLA PARKU KRAKOWSKIEGO”
Cena - 3 500 ZŁ
0/50 sztuk.


W tym roku rozpoczynamy dawno wyczekiwaną rewitalizację Parku Krakowskiego. W jej zakres wchodzi min. wymiana małej architektury takiej jak kosze czy ławki. Jednak nasze możliwości finansowe pozwolą na wymianę tylko kilkunastu ławek. Chcielibyśmy aby można wymienić je wszystkie.

Jeśli chcesz nam w tym pomóc – wykup pakiet „Ławka dla Parku Krakowskiego”

zamów
X
HOTEL DLA OWADÓW
Cena – 5 000 ZŁ
2/10 sztuk.


Dlaczego należy budować hotele dla owadów w miastach?

Dawniej owady pożyteczne znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, zakamarkach między cegłami lub belkami, piwnicach czy strychach. Obecnie nowoczesna zabudowa bardzo to ogranicza, dlatego populacja owadów pożytecznych systematycznie spada. Hotele stanowią alternatywę dla naturalnych siedlisk owadów, dając tym samym szansę na wzrost bioróżnorodności i na zrównoważony rozwój miast.

Hotel dla owadów to budowla z materiałów naturalnych, zapewniająca różnym gatunkom owadów pożytecznych schronienie, miejsce do rozmnażania, możliwość budowy gniazd. Kształt, użyte materiały i rozmiary budowli zależą od jej celu i wymagań owadów, jakie chce się zwabić. Wielofunkcyjny hotel dla owadów służy zarówno zapylaczom jak i naturalnym pogromcom szkodników.

Jeśli chcesz przyczynić się do zrównoważenia naszego miejskiego ekosystemu – wykup pakiet „Hotel dla owadów”.
DODATKI:
a) Kwiatki dla owadów – od 2 000 ZŁ (w zależności od powierzchni)

Aby owady mogły w pełni zadomowić się w hotelu, potrzebny jest niewielki obszar na którym stworzymy łąkę kwietną zapewniającą owadom niezbędne pożywienie i stanowiącą miejsce ich codziennego bytowania. Jej utrzymanie ogranicza się z reguły do koszenia 2 razy w ciągu roku. To wystarczy, aby stworzyć polanę pełną kwiatów, w której każdy chętnie znajdzie chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku.

b) Siedziska – od 4 000 ZŁ (w zależności od ilości)

Całość koncepcji dopełniają stylowe siedziska, na których każdy będzie mógł znaleźć chwilę wytchnienia wśród kwiatów. Ich projekt współgra wizualnie z całością założenia.

c) Wydarzenie – edukacja ekologiczna – od 1 000 ZŁ

Hotel dla owadów to doskonała sposobność do pokazania w mikroskali roli jaką owady pełnią w naszym środowisku naturalnym. Ich obserwacja połączona z ciekawymi informacjami może stanowić najlepszą lekcję przyrody dla mniejszych i większych dzieci.

zamów
X
PAKIET „RENOWACJA RZEŹBY W PARKU KRAKOWSKIM”
Cena – od 10 000 ZŁ
0/10 sztuk.


Jednym z najbardziej unikalnych elementów Parku Krakowskiego są abstrakcyjne rzeźby znakomitych polskich rzeźbiarzy - S. Borzęckiego, A. Hajduckiego, W. Kućmy, J. Sękowskiego i J. Sieka. Ukryte w przestrzeniach parkowych, stanowią niezwykły akcent podkreślający wyjątkowy charakter parku. Większość z nich jednak wymaga pilnej renowacji, gdyż na skutek działania czynników atmosferycznych uległy znacznej korozji. Ich odnowienia podejmie się Pracownia Konserwacji Rzeźby
Muzeum Narodowego w Krakowie. Jedną z rzeźb Muzeum ofiarowało się odnowić nieodpłatnie, na pozostałe jednak konieczne jest znalezienie odpowiednich środków.

Jeśli chcesz nam w tym pomóc – wykup pakiet „Renowacja rzeźb w Parku Krakowskim”

zamów
X
PAKIET „ZIELONA WIATA PRZYSTANKOWA”
Cena – 10 000 ZŁ
0/5 sztuk.


Oczekiwanie na tramwaj czy autobus w otoczeniu zieleni, to marzenie każdego mieszkańca. Zielone wiaty przystankowe dają możliwość zwiększenia ilości zieleni w mieście w oparciu o istniejącą infrastrukturę, podnosząc jednocześnie komfort życia i codziennego funkcjonowania mieszkańców. Wiaty w zależności od wariantu wynikającego z lokalizacji, zazielenione zostaną pnączami lub ocienione posadzonym w bezpośrednim sąsiedztwie drzewem, którego integralną część stanowić będą osłony ochronne wraz z siedziskami. Główny koszt inwestycji związanej z zazielenianiem przystanków stanowią elementy konstrukcyjne oraz koszt przygotowania gruntu.
Jeśli chcesz by w naszym mieście zazieleniły się przystanki – wykup pakiet „Zielona wiata przystankowa”.

zamów
X
?

Nie znalazłeś dla siebie nic interesującego? Dysponujesz większymi środkami? Masz konkretny pomysł na zielona inwestycję w naszym mieście? Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę „szytą nam miarę”!

zamów
INFORMACJE DLA SPONSORA:

Wykupując wybrany pakiet sponsorski wspierasz krakowską zieleń. Twój udział to nie tylko poprawa jakości zieleni w naszym mieście, to cenny przykład działania prospołecznego na rzecz wszystkich obywateli Krakowa.
W zamian za pomoc finansową Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotuje dla ufundowanego przez Ciebie przedsięwzięcia odpowiednią tabliczkę informacyjną z podziękowaniem i danymi Fundatora. Będziemy również informować i promować Twój wkład w zazielenianie Krakowa za pomocą strony Zarządu Zieleni – www.zzm.krakow.pl , a także poprzez nasz fanpage i inne formy działań promocyjnych.
Więcej informacji dostępnych bezpośrednio pod adresem mailowym: kprzyjemska@zzm.krakow.pl

Imię:
Nazwisko:
Telefon:
E-mail:

wyślij
wróć