Wykupując wybrany pakiet sponsorski wspierasz krakowską zieleń. Twój udział to nie tylko poprawa jakości zieleni w naszym mieście, to cenny przykład działania prospołecznego na rzecz wszystkich obywateli Krakowa.
W zamian za pomoc finansową Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotuje tabliczkę upamiętniającą wydarzenie sadzenia.
Lokalizacja wskazana przez Fundatora zostanie zweryfikowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej pod kątem możliwości do zrealizowania inwestycji. W przypadku negatywnej weryfikacji, ZZM wspólnie z Fundatorem będzie uzgadniał zmianę lokalizacji.

pakiet 1
X
PAKIET „BUDKI LĘGOWE DLA ZWIERZĄT”
Cena - 150 ZŁ


Wiele zwierząt zamieszkuje razem z nami nasze piękne miasto, ale czasami mają problem ze znalezieniem miejsca aby założyć rodzinę. Z wyglądu niepozorna budka może stać się domem na przykład dla rozśpiewanego ptaka lub nocnego poławiacza komarów jakim jest nietoperz.

Pomóż stworzyć dogodne warunki mieszkaniowe dla naszych małych sąsiadów i zostań zielonym deweloperem.

Koszt budki lęgowej wraz z jej montażem wynosi 150 zł.

zamów
pakiet 2
X
PAKIET „ZIELONY EKRAN”
Cena - 200 ZŁ


O tym, że zieleń w mieście jest potrzebna, nie trzeba nikogo przekonywać. Wszyscy chcieliby by było jej więcej. Dzięki pokrywaniu ekranów akustycznych pnączami, można szybko i tanio zwiększyć jej ilość. Zalety zieleni na ekranach akustycznych są oczywiste - zieleń odbija, rozprasza i pochłania fale dźwiękowe. Oprócz tego wpływa na jakość powietrza podnosząc jego wilgotność, zmniejszając dobowe wahania temperatury i przyspieszając cyrkulację. Pełni też rolę filtra biologicznego, zatrzymuje, bowiem pyły osiadające na liściach i pochłania niektóre zanieczyszczenia gazowe.

Odcinek „Grota-Roweckiego – Czerwonych Maków” na całym niemal odcinku odgrodzony jest ekranami akustycznymi, które docelowo mają w całości zostać obsadzone pnączami. Część odcinka zostanie obsadzona na wiosnę przez mieszkańców Dzielnicy VIII, w ramach funduszy pozyskanych z programu „Dzielnice planują”. Jednak zapotrzebowanie na sadzonki dla całego tego odcinka jest znacznie większe.

Jeśli chcesz przyspieszyć zazielenianie tych ekranów - wykup udziału w tym przedsięwzięciu.

Każdy pakiet to 1 zielony ekran więcej!

zamów
pakiet 3
X
PAKIET „DRZEWO”
Cena - 700-1000 ZŁ

Wiele już napisano na temat dobroczynnego znaczenia drzew w mieście. Dają cień w lecie, stanowią schronienie dla zwierząt oraz wychwytują zanieczyszczenia z powietrza. To tylko kilka z ich zalet. Inwestycja w zieleń to zawsze trafiona inwestycja.

Dołącz do zielonej rewolucji już dziś.

Koszt drzewka wraz z sadzenie to kwota od 700 do 1000 zł. Cena jest uzależniona od gatunku oraz wielkości drzewa. Standard sadzonych drzew to 16-18 cm w obwodzie.

zamów
pakiet 4
X
PAKIET „50 KRZEWÓW”
Cena - 1 000 ZŁ


Nie wszędzie w mieście można sadzić drzewa, ale prawie wszędzie sprawdzą się krzewy. By jednak efekt był prawdziwie spektakularny potrzeba ich wiele. Krzewy mają podobnie jak drzewa zdolność wyłapywania z powietrza szkodliwych pyłów. Warto więc by było ich jak najwięcej.

Chcesz mieć wpływ na jakość krakowskiego powietrza - wykup pakiet „50 KRZEWÓW”.

zamów
pakiet 5
X
PAKIET „ŁĄKA KWIETNA”
Cena - 1 500 ZŁ


Cieszą zmysły mieszkańców i dają pokarm owadom, połączenie idealne. Tak niewiele trzeba, aby pojawił się uśmiech na twarzy. W trakcie wyplatania z dzieckiem wianka, komponując przepiękny bukiet dla ukochanej czy po prostu stojąc w korku gdy się jest spóźnionym do pracy.

Sprowadź do naszego miasta jeszcze więcej koloru.

Koszt 100 m3 to koszt 1500 zł.

zamów
pakiet 6
X
PAKIET "OGRÓD Z KLASĄ"
Cena - 2 500 ZŁ


Zostań Sponsorem jednej ze szkół w programie „Ogród z klasą” (link - https://zzm.krakow.pl/dla-mieszkancow/edukacja/ogrod-z-klasa/o-programie.html) i przyczyń się do rozwoju nowego pokolenia wrażliwych i odpowiedzialnych młodych ludzi. Dzięki tym środkom szkoła będzie mogła zakupić, narzędzia, rośliny i inne materiały pomocne przy tworzeniu tej niezwykłej „zielonej klasy” jaką jest ogród przyszkolny.

zamów
pakiet 7
X
PASIEKA
Cena – 10 000 ZŁ


Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważne dla człowieka są pszczoły miodne? Te małe, pracowite owady nie mają łatwego życia i dla wspólnego dobra możesz im pomóc. Przyłącz się do Pasieki Kraków i kup ule dla naszych żółto-czarnych przyjaciół, które będą zapylać rośliny rosnące w naszym mieście.

Zostań honorową królową lub królem swojej pasieki.

Koszt przystąpienia do programu wynosi 10 000 zł. W skład pakietu wchodzi 5 uli oraz roczna opieka nad pasieką.

zamów
pakiet 8
X
?

Nie znalazłeś dla siebie nic interesującego? Dysponujesz większymi środkami? Masz konkretny pomysł na zielona inwestycję w naszym mieście? Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę „szytą nam miarę”!

zamów
INFORMACJE DLA SPONSORA:

Wykupując wybrany pakiet sponsorski wspierasz krakowską zieleń. Twój udział to nie tylko poprawa jakości zieleni w naszym mieście, to cenny przykład działania prospołecznego na rzecz wszystkich obywateli Krakowa.
W zamian za pomoc finansową Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotuje dla ufundowanego przez Ciebie przedsięwzięcia odpowiednią tabliczkę informacyjną z podziękowaniem z danymi Fundatora.
Lokalizacja wskazana przez Fundatora zostanie zweryfikowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej pod kątem możliwości do zrealizowania inwestycji. W przypadku negatywnej weryfikacji, ZZM wspólnie z Fundatorem będzie uzgadniał zmianę lokalizacji.
Więcej informacji dostępnych bezpośrednio pod adresem mailowym: kprzyjemska@zzm.krakow.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zgłoszenia.wyślij
wróć

więcej informacji - Polityka bezpieczeństwa