Lato to sezon pikników. W wielu krakowskich parkach można w weekend skosztować pysznych smakołyków wprost z foodtruck'a czy aktywnie, rodzinnie spędzić czas. Rzadko jednak można przy okazji dowiedzieć się tak wiele o zieleni czy nawet jej niewielki fragment zabrać ze sobą do domu.

W trakcie zielonego festiwalu zorganizowanego w ramach projektu UGB pn. "Urban Green Fest" 14 lipca 2018 roku w Parku Bednarskiego na mieszkańców czekała masa atrakcji. Począwszy od krakowskich terenów zieleni, poprzez ciekawostki o pszczołach skończywszy na poradach ogrodniczych - tak wiele różnych tematów przeplatało się ze sobą w trakcie naszego zielonego pikniku.


Wszystko to w radosnej, piknikowej atmosferze. Na odwiedzających czekały gry i zabawy, w których nagrodę stanowiły atrakcyjne nagrody - plecaczki, łopatki, roślinki i wiele innych.Spotkanie z mieszkańcami w trakcie takiego pikniku daje możliwość dotarcia z działaniami informacyjnymi i edukacyjnymi w znacznie przystępniejszy sposób. Nieformalna, przyjazna atmosfera i otaczająca zieleń sprawiają, że rozmowa o zieleni staje się czymś naturalnym. W tak pięknych okolicznościach przyrody kuszące kolorami sadzonki kwiatów, niemal same wskakują do rąk by móc później rozgościć się na przyjaznym balkonie i tym samym rozpocząć z nowym właścicielem prawdziwą przygodę z miejskim ogrodnictwem w mikroskali.