Park Reduta mający powstać niebawem na Prądniku Czerwonym to 7,8 ha powierzchni, której charakter współtworzyli mieszkańcy w toku przeprowadzonych przez Zarząd Zieleni Miejskiej warsztatów konsultacyjnych.

Sercem parku będzie pawilon z przeznaczeniem na kawiarnię i miejsce spotkań dla mieszkańców. Będzie on posiadał taras na dachu będący miejscem na kino letnie. Całości dopełnią nasadzenia zieleni, można więc powiedzieć, że będzie to zielony pawilon.

Nie zabraknie oczywiście miejsc do beztroskiej zabawy dla dzieci. Każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie. Plac zabaw dla starszych dzieci będzie wielopoziomowy, a na murkach oporowych znajdą się rysunki. W parku wydzielone będą strefy oferujące mieszkańcom różne rodzaje spędzania czasu w zieleni.

W części „leśnej” będzie ścieżka spacerowa pomiędzy drzewami, przeznaczona dla biegaczy. Amatorzy aktywnej rekreacji będą mogli korzystać z boiska o trawiastej nawierzchni. Spokój i odpoczynek zapewni sad z wnętrzami przeznaczonymi do odpoczynku. Znajdą się tam leżaki oraz hamaki.

W sąsiedztwie drzew pojawią się huśtawki gniazda, z których korzystać będą mogli również dorośli przypominając sobie dziecięce zabawy. Odrobina beztroski z pewnością pozytywnie wpłynie na jakoś odpoczynku.

Park Reduta zaprasza również krakowian ze swoimi czworonogami. Odpowiednio oddalony od otaczających park zabudowań, urządzony wśród drzew, aby zapewnić odpowiednie zacienie znajdzie się psi park z torem agility do tresury.

Mamy więc nadzieję, że Park Reduta będzie miejscem, które zdobędzie serca krakowian swoja wielofunkcyjnością, oferując i mniejszym i większym mnóstwo radości oraz beztroskiego odpoczynku wśród wszechobecnej zieleni.

W dniu 13.04.2018 GMK podpisała umowę dofinansowania dla projektu Utworzenie Parku Reduta. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020,

priorytet: II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie: 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.