Krakowianie po raz drugi uczestniczyli w warsztatach projektowych Parku Reduta. Do ubiegłotygodniowych uczestników dołączyły nowe osoby, które dodały sporą dawkę inspiracji i nowych pomysłów.

Dyskusje przy stołach były intensywne, co odzwierciedla olbrzymie zaangażowanie mieszkańców w projekt. Każdy z uczestników chce dołożyć swoją cegiełkę do stworzenia wielopokoleniowej przestrzeni na Prądniku Czerwonym. Pojawiły się również elementy rywalizacji, gdyż każda z grup pilnie strzeże swoich map i notatek.

- Nie możemy za wiele zdradzić. W zeszłym tygodniu opracowaliśmy idee, wokół której dzisiaj budowaliśmy program funkcjonalny. Wszystko idzie w dobrym kierunku - tak przebieg prac skomentował Marcin Pawłowski, jeden z tutorów. Gościem specjalnym warsztatów była Małgorzata Kalemba-Drożdż. Autorka książek: „Pyszne chwasty”, „Kwiatowa uczta”, „Słodki sposób na alergię” oraz „Ocena stanu odżywienia organizmu”. Prowadzi blog Trochę Inna Cukiernia (pinkcake.blox.pl), gdzie prezentuje potrawy z dzikimi roślinami i kwiatami, a także dania dla alergików. Pokazała uczestnikom warsztatów, że to co rośnie w parkach oraz na polach i łąkach, można wykorzystać w kuchni. Kwiaty, chwasty, żołędzie i liście - to wszystko może posłużyć do stworzenia zdrowych i smacznych dań.

To jednak nie była jedyna kwiatowa inspiracja podczas sobotnich warsztatów. Magdalena Cudziło z Warsztatu Kreatywnego ATOTO przedstawiła dzieciom proces wytwarzania filcu i wspólnie z nimi stworzyła filcowe bukiety. - Na każdych warsztatach najmłodsi uczestnicy również znajdą coś dla siebie. Dzieci kreatywnie mogą spędzić czas, podczas gdy rodzice biorą udział w projektowaniu. Zapraszamy serdecznie całe rodziny - mówił Dawid Hajok z Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla.

Krakowianie jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie pracować będą nad swoimi projektami. Na ostatnich warsztatach 28 listopada każda z grup będzie miała 6 minut, żeby zaprezentować efekty swoich działań. Od 4 grudnia każdy z mieszkańców będzie mógł zagłosować na wybrany projekt za pośrednictwem Internetu. Głosowanie potrwa tydzień, a jego wyniki zostaną zaprezentowane 11 grudnia w Multikinie.

Warsztaty projektowe odbędą się 21 i 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 130 na os. Oświecenia 30, a trwać będą od 10:00 do 13:00.