Za nami pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące projektu partycypacyjnego Park Reduta. Mieszkańcy licznie przybyli do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie mogli wysłuchać prezentacji na temat całego przedsięwzięcia.

- Widać wyraźnie, że oczekiwania co do tego terenu są bardzo różne, więc myślę, że naszym zadaniem powinno być pogodzenie tych oczekiwań i stworzenie miejsca, które będzie w jak najszerszym stopniu odpowiadać potrzebom mieszkańców i społeczności lokalnej – mówił Dominik Jaśkowiec, Radny Miasta Krakowa oraz inicjator projektu.

Głównym założeniem przyświecającym temu przedsięwzięciu jest stworzenie pierwszego w Krakowie parku edukacyjnego, gdzie będzie można nie tylko odpocząć, ale również dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat lokalnej flory i fauny. Celem jest stworzenie wielopokoleniowej przestrzeni stanowiącą centrum dzielnicy.

- Parki edukacyjne to światowy trend w projektowaniu atrakcyjnych miejsc o charakterze centrów dzielnic. Chodzi o to, żeby poprzez warsztaty i spotkania z ciekawymi osobowościami, zainteresować dzieci i młodzież ale także dorosłych i seniorów do udziału w życiu tego miejsca. Program musi być skonstruowany tak, żeby każdy znalazł tam coś ciekawego dla siebie – mówił Dawid Hajok z Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla.

Głos zabrała również Małgorzata Tujko, architekt krajobrazu z pracowni Land Arch. W czasie prezentacji pokazała różne przykłady zagospodarowania przestrzeni właśnie pod kątem edukacji, dając dużą dawkę inspiracji przed warsztatami.

Już w najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej nr 130 na os. Oświecenia 30 odbędą się pierwsze warsztaty projektowe. Mieszkańcy zostaną podzieleni na grupy i pod okiem doświadczonych tutorów wspólnie tworzyć będą koncepcję parku. Dla dzieci również przewidziany jest program zabaw i animacji. Zapraszamy serdecznie całe rodziny.