Park Dębnicki w Krakowie

Powierzchnia: 6, 52 ha
Lokalizacja: Dzielnica VIII- park składa się z dwóch części przedzielonych terenem przemysłowym, część większa „A” położona jest przy ul. Praskiej, część mniejsza „B” położona jest przy ul. Czarodziejskiej, obydwie części sąsiadują z Bulwarami Wisły


Jeden z najmłodszych parków Krakowa. Składa się z dwóch części przedzielonych terenem przemysłowym. Osobliwością parku jest neorenesansowy Pałac Lasockich – fundatorów terenu pod założenie ogrodu. 
Na tyłach parku znajduje się neorenesansowy pałac Lasockich – rodziny, która około sto lat temu przekazała Krakowowi teren pod budowę parku.
W dwudziestoleciu międzywojennym na terenie parku znajdował się zakład dla ubogich chłopców prowadzony przez braci Albertynów. Spacer od bramy głównej, znajdującej się przy ul. Praskiej, zajmuje kilka minut.
Po drodze mijamy małą architekturę parku m.in. drewniane mostki i ciekawie skomponowane z alejkami ławki, które mimowolnie nasuwają obraz dawnego parku istniejącego przy pałacyku.
Park Dębnicki znajduje się na uboczu przy samej Wiśle, dzięki czemu można się w tym miejscu oddać ciszy – idealne miejsce dla wszystkich spragnionych enklawy spokoju.
Idealne miejsce żeby wybrać się na spotkanie, usiąść na ławce i porozmawiać, poczytać, pomyśleć.

Film prezentujący Park

Komunikacja miejska:
Pobliskie przystanki:
Praska