PARK KRAKOWIAN JESIEŃ 2017

Zapisy do jesiennej edycji Parku Krakowian zostały zamknięte.

Przed nami kolejna odsłona akcji Park Krakowian. Jej wiosenna edycja cieszyła się wśród mieszkańców Krakowa ogromnym powodzeniem. Tej jesieni będziemy sadzić 500 drzew, które dadzą mieszkańcom możliwość upamiętnienia tego szczególnego w życiu wydarzenia jakim są narodziny dziecka. Jesienna edycja przewidziana jest dwóch lokalizacjach – drugi etap przy ul. Księcia Józefa oraz przy ul. Falistej. Zapisy na jesienną edycję zostaną uruchomione w poniedziałek 25.09 o godz. 9:00. Tak samo jak poprzednio zapraszamy mieszkańców do rejestrowania się przez formularz dostępny na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej w zakładce Park Krakowian. Regulamin akcji pozostaje bez zmian. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dla jednego dziecka (wiek poniżej 18 lat) można posadzić jedno drzewo, które może zostać oznaczone pamiątkową tabliczką zawierającą m.in. datę urodzenia dziecka. O udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy nadzieję, że tak jak poprzednio wspólnie z krakowianami stworzymy kolejne wyjątkowe, zielone miejsca na mapie Krakowa.
Szczegóły dotyczące terminu sadzenia już wkrótce!PARK KRAKOWIAN WIOSNA 2017


Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń do pierwszej lokalizacji (574 zgłoszenia na 205 przewidzianych miejsc) postanowiliśmy zamknąć formularz. Osoby niezakwalifikowane do pierwszego sadzenia zostaną przesunięte na jesienną edycję akcji. Formularz zgłoszeniowy zostanie uaktywniony w późniejszym terminie. Z wyprzedzeniem takie informacje pojawią się na naszej stronie internetowej oraz facebooku. Po uruchomieniu kolejnych lokalizacji będzie można zarejestrować zgłoszenie na kolejny termin. Zapraszamy więc do śledzenia naszej strony internetowej.Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie akcji sadzenia drzew pod nazwą „Park Krakowian”. Jej celem jest stworzenie parków o szczególnym znaczeniu sentymentalnym, w których każdy mieszkaniec Krakowa będzie mógł posadzić drzewo upamiętniające wyjątkowy moment w życiu jakim są narodziny dziecka. Możliwe jest również wykonanie specjalnej tabliczki pamiątkowej, której utrzymaniem będzie zajmował się Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Razem możemy stworzyć niepowtarzalne miejsca, będące nawiązaniem do tak dobrze znanej tradycji sadzenia drzewa po narodzinach dziecka. Parki Krakowian to również kolejne zielone przestrzenie w mieście, w których spędzony czas będzie tym wyjątkowym dla wielu krakowskich rodzin. Chcemy, żeby mieszkańcy mieli możliwość pielęgnowania posadzonych przez siebie drzew i przychodząc tam z dziećmi pokazywali im coś wyjątkowego, zaszczepiając tym samym dbałość o szczególne od teraz dla nich miejsce.

Akcja jest całkowicie bezpłatna, a sadzonki drzew oraz pamiątkowe tabliczki zapewnia Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić się przez poniższy formularz. Zapisy uruchomione będą od 1 kwietnia 2017 r. Pierwsze sadzenie zaplanowane jest na 27 maja 2017 r. Dla każdego dziecka (wiek poniżej 18 roku życia) można posadzić tylko jedno drzewo (Regulamin akcji „Park Krakowian”). Nasadzenia będą realizowane według projektu nasadzeń wykonanego przez Miejskiego Architekta Krajobrazu. Nie ma możliwości sadzenia drzewek przyniesionych indywidualnie. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wyznaczył sześć lokalizacji, w których mieszkańcy będą mogli posadzić drzewo dla swoich dzieci. Lokalizacje będą uruchamiane systematycznie.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się poprzez dostępny poniżej formularz. O udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

- Regulamin

- Formularz zgłoszeniowy