Harmonogram spotkań:

2 lipca - PARK TETMAJERA
16: 00 - 17:30 -
spacer równoległy - to forma terapii grupowej, szczególnie dedykowany psom, które mają problem z ignorowaniem innych psów, psom reaktywnym, psom niepewnym siebie, a nawet szczeniakom niedoświadczonym w kontaktach z innymi psami. Jeśli Twój pies ekscytuje się na widok innych czworonogów lub ciężko mu się odnaleźć w towarzystwie innych psów - to spacer równoległy jest właśnie dla Ciebie!

17:30 - 19:00 - Konsultacje behawioralne przeznaczone są dla właścicieli, którzy zaobserwowali u swoich czworonogów jakieś niepokojące zachowania. Im szybciej właściciel zdecyduje się na konsultacje tym mniejsza szansa na to, że zachowanie problematyczne się utrwali. Zatem skorzystaj z pomocy specjalisty, a wspólnie postaramy się rozwiązać problemy behawioralne Twojego psa.


23 lipca - PARK TETMAJERA
10:00 - 11:30 -
spacer równoległy - to forma terapii grupowej, szczególnie dedykowany psom, które mają problem z ignorowaniem innych psów, psom reaktywnym, psom niepewnym siebie, a nawet szczeniakom niedoświadczonym w kontaktach z innymi psami. Jeśli Twój pies ekscytuje się na widok innych czworonogów lub ciężko mu się odnaleźć w towarzystwie innych psów - to spacer równoległy jest właśnie dla Ciebie! LIMIT MIEJSC WYCZERPANY

11:30 - 12:30 -
wykład „On tylko chce się przywitać” – czy nasze psy koniecznie muszą się witać z każdym przypadkowo napotkanym psem?
„On tylko chce się przywitać” to chyba najczęstszy tekst, jaki psiarze słyszą podczas spaceru. Czy podchodzenie do każdego napotkanego psa jest bezpieczne? Czego nieświadomie uczymy swojego psiaka pozwalając mu na każdorazowe witanie się z innym psem? Jak radzić sobie z psimi podbiegaczami? Na te i inne pytania udzielimy odpowiedzi w trakcie wykładu.

 

30 lipca - PARK RADZIKOWSKIEGO - ze względu na pogodę termin spotkań przeniesiony na 20 SIERPNIA
11:00 - 12:30 - spacer równoległy - to forma terapii grupowej, szczególnie dedykowany psom, które mają problem z ignorowaniem innych psów, psom reaktywnym, psom niepewnym siebie, a nawet szczeniakom niedoświadczonym w kontaktach z innymi psami. Jeśli Twój pies ekscytuje się na widok innych czworonogów lub ciężko mu się odnaleźć w towarzystwie innych psów - to spacer równoległy jest właśnie dla Ciebie!

12:30 - 14:00 - Konsultacje behawioralne przeznaczone są dla właścicieli, którzy zaobserwowali u swoich czworonogów jakieś niepokojące zachowania. Im szybciej właściciel zdecyduje się na konsultacje tym mniejsza szansa na to, że zachowanie problematyczne się utrwali. Zatem skorzystaj z pomocy specjalisty, a wspólnie postaramy się rozwiązać problemy behawioralne Twojego psa.

 

13 sierpnia - PARK RADZIKOWSKIEGO
11:00 - 12:30 -
spacer równoległy - to forma terapii grupowej, szczególnie dedykowany psom, które mają problem z ignorowaniem innych psów, psom reaktywnym, psom niepewnym siebie, a nawet szczeniakom niedoświadczonym w kontaktach z innymi psami. Jeśli Twój pies ekscytuje się na widok innych czworonogów lub ciężko mu się odnaleźć w towarzystwie innych psów - to spacer równoległy jest właśnie dla Ciebie!

12:30 - 13:30  -
wykład "Rodzaje szelek, smyczy i obroży – czy ja nie robię swojemu psu krzywdy podczas spaceru?"
Tematyka wykładu ma na celu przybliżyć właścicielom psów rodzaje i modele sprzętów, które na co dzień są szeroko wykorzystywane podczas spacerów. Nie wszystkie akcesoria dostępne w sklepach zoologicznych będą idealnym rozwiązaniem dla naszych czworonogów. W trakcie wykładu rozwiejemy wątpliwości, jakich akcesoriów używać, aby nie zrobić psu nieświadomie krzywdy. Nawet źle dopasowane szelki potrafią doprowadzić do problemów zdrowotnych.


27 sierpnia- PARK MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA

11:00 - 12:00 - zajęcia praktyczne z psami - Przywołanie - jak ćwiczyć, aby pies reagował na przywołanie?
Zajęcia przeznaczone jest dla właścicieli, którzy chcą popracować nad skutecznością oraz szybszą reakcją na przywołanie. Umiejętność przybiegania na wezwanie zapewni lepszą kontrolę psa, zapewni bezpieczeństwo podczas spacerów, a także może zapobiec wielu nieprzyjemnym sytuacjom. - LIMIT MIEJSC WYCZERPANY

12:00 - 14:00 - Konsultacje behawioralne przeznaczone są dla właścicieli, którzy zaobserwowali u swoich czworonogów jakieś niepokojące zachowania. Im szybciej właściciel zdecyduje się na konsultacje tym mniejsza szansa na to, że zachowanie problematyczne się utrwali. Zatem skorzystaj z pomocy specjalisty, a wspólnie postaramy się rozwiązać problemy behawioralne Twojego psa. - LIMIT MIEJSC WYCZERPANY

10 września  - Park przy Forcie Bronowickim

Wykład: Pies i dziecko - jak zadbać o prawidłową relacje?
Praca nad budowaniem dobrej relacji między psem, a dzieckiem to zadanie, za które w całości odpowiedzialny jest rodzic i właściciel psa w jednym. Niestety w dalszym ciągu spotyka się sytuacje, w których rodzice bagatelizują znaki ostrzegawcze, jakie psy wysyłają w kierunku dzieci. Udział w tym wydarzeniu pomoże rozwiać wiele wątpliwości. Przykładowo ułatwi rodzicom odczytywanie i zrozumienie sygnałów wysyłanych przez psy, a także da odpowiedź na pytanie, co jest zakazane w kontaktach między psem, a dzieckiem.


Na poszczególne spotkania obowiązują zapisy.

WAŻNE: Osoby, które po spacerze behawioralnym zdecydują się zapisać na konsultacje behawiorystyczne powinny, mając na uwadze dobro swojego czworonoga, uwzględnić minimum godzinną przerwę pomiędzy poszczególnymi formami.

Spotkania poprowadzi DogTeam (https://www.dog-team.pl/)Zapisy na zajęcia z psim behawiorystą