Spacery przyrodnicze to wędrówki w zielonych przestrzeniach miasta Krakowa, pozwalające każdemu na bezpośrednie obcowanie i doświadczanie świata przyrody.

W trakcie spaceru mamy okazję, aby nadrobić deficyt przebywania w naturze. Bezpośredni kontakt z przyrodą jest naprawdę istotny zarówno dla zdrowia jak i relacji całej rodziny. Spacery przyrodnicze pozwalają na chwile uwolnienia się od wielkomiejskiego zgiełku, nawet gdy odwiedzane przez nas tereny zieleni znajdują się w centrum miasta.


Szukać nie trzeba daleko. Wystarczy odwiedzić jeden z 24 zlokalizowanych w mieście Ogrodów Krakowian, czyli parków kieszonkowych, które zachwycą Was różnorodnością kolorowych kwiatów, szumiących traw i różnobarwnych krzewów. Wytchnienia dostarczą huśtawko-ławki, na których nawet dorośli mogą oddać się tak przyjemnemu zajęciu, jakim jest bujanie w obłokach.


A może wycieczka rowerowa, która pozwoli odkryć je wszystkie? Każdy z nich ma bowiem inny temat przewodni, dzięki któremu odkryjesz ich zaplecze rekreacyjne ale i edukacyjne. Matematyka, prehistoria, ptaki, literatura, las – sprawdź ile czeka w nich niespodzianek do odkrycia.

Spójrz na przygotowana mapę i ruszaj w drogę:

Możesz zabrać ze sobą również przygotowaną specjalnie grę terenową, która pokaże, że nawet tak niewielka przestrzeń jak park kieszonkowy może być ciekawa i inspirująca. Zajrzyj do naszej biblioteki:

Relaks, wyciszenie i dobroczynny wpływ przyrody poczujesz spacerując również po krakowskich lasach. Na naszej stronie znajdziesz mapę, dzięki której przekonasz się, że w obrębie miasta czekają na Ciebie wyjątkowe leśne ścieżki i ostępy.

Spacery po krakowskich terenach zieleni organizowane są również w ramach cyklicznie organizowanych wydarzeń takich jak Zielone Horyzonty, spacery badawcze, pikniki w krakowskich parkach. Nie przegapisz żadnego z nich obserwując naszą stronę oraz profile w mediach społecznościowych takie jak Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Kraków w Zieleni

Spacery badawcze