W połowie czerwca rozpocznie się drugi etap konsultacji społecznych dokumentu pn.: "Kierunki rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030". W pierwszym etapie konsultacji, który odbył się na przełomie 2015 i 2016 roku, spotkaliśmy się z mieszkańcami wszystkich dzielnic i zebraliśmy ich wnioski, uwagi i pomysły odnośnie rozwoju terenów zieleni.

Spotkania miały formę otwartą, warsztatową, a każdy z uczestników mógł przedstawić swoje postulaty i zaznaczyć je na mapach. Na koniec każdego ze spotkań odbywało się głosowanie celem wyboru zagadnień najistotniejszych dla danej dzielnicy. Następnie, zebrane postulaty zostały przeanalizowane i te możliwe do realizacji zostały włączone do opracowywanej koncepcji.

Większość postulatów została przyjęta.

W bieżącym etapie konsultacji będziemy przedstawiać mieszkańcom roboczą wersję koncepcji i omawiać sposób rozpatrzenia postulatów. Spotkania będą miały formę informacyjno-dyskusyjną. Odbędą się one w czterech starych dzielnicach (Śródmieście, Krowodrza, Nowa Huta, Podgórze), z podziałem Podgórza na dwie części ze względu na rozległość obszaru. Taki podział konsultacji ma na celu kompleksowe przedstawienie proponowanego systemu terenów zieleni w szerszym kontekście, niż tylko najbliższego otoczenia miejsc zamieszkania. W pierwszej części zaprezentujemy roboczą wersję koncepcji, zaś w drugiej odbędzie się dyskusja na forum ogólnym nad przedstawionymi propozycjami. Chętni będą mogli jak dotychczas zgłaszać swoje postulaty także w formie mailowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pisemnie do Wydziału Kształtowania Środowiska UMK, Os. Zgody 2, 31-949 Kraków. Cykl konsultacji zostanie zamknięty końcem czerwca. W lipcu i sierpniu zostanie przygotowana końcowa wersja dokumentu.

Terminy spotkań:

 1. Dawna dzielnica Śródmieście (Dz. I Stare Miasto, Dz. II Grzegórzki, Dz. III Prądnik Czerwony)

Miejsce: MCD Bracka 10.

Termin: 14 czerwca (wtorek), godz. 17.30

 2. Dawna dzielnica Nowa Huta (Dz. XIV Czyżyny, Dz. XV Mistrzejowice, Dz. XVI Bieńczyce, Dz. XVII Wzgórza Krzesławickie, Dz. XVIII Nowa Huta)

Miejsce: ARTzona na os. Górali 4

Termin: 17 czerwca (piątek), godz. 17.30

 3. Dawna dzielnica Podgórze cz. II (Dz. XIII Podgórze, Dz. XI Podgórze, Duchackie, Dz. XII Bieżanów-Prokocim)

Miejsce: Kinoteatr "Wrzos" ul. Zamojskiego 50, Kraków

Termin: 20 czerwca (poniedziałek), godz. 17.30

 4. Dawna dzielnica Podgórze cz. I (Dz. VIII Dębniki, Dz. IX Łagiewniki - Borek Fałęcki, i Dz. X Swoszowice)

Miejsce: Kinoteatr "Wrzos" ul. Zamojskiego 50, Kraków

Termin: 23 czerwca (czwartek), godz. 18.30.

 5. Dawna dzielnica Krowodrza (Dz. IV Prądnik Biały, DZ. V Krowodrza, Dz. VI Bronowice, Dz.VII Zwierzyniec)

Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 przy al. Kijowskiej 3

Termin: 27 czerwca (poniedziałek), godz. 17.30

Konsultacje organizuje Wydział Kształtowania Środowiska oraz Miejskie Centrum Dialogu UMK