Już 4 i 5 listopada 2015 ruszają pierwsze spotkania informacyjne odnośnie mającego powstać w rejonie Prądnika Czerwonego Parku Reduta. Park ten jako pierwszy w Krakowie powstanie od początku w oparciu o konsultacje społeczne. To mieszkańcy przy pomocy zaproszonych Tutorów zaprojektują najistotniejsze założenia dla tego miejsca.

Park Reduta nie będzie tylko miejscem relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Nowy park to przede wszystkim centrum regionu służące budowaniu świadomości ekologicznej i przyrodniczej nie tylko u dzieci. Park kultur regionu to nie tylko alejki i ławki to także miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli poznać lokalne gatunki roślin a może także zwierząt, nauczyć się m.in. procesu kompostowania i uprawy warzyw oraz dowiedzieć się jak segregować odpady, poznać lokalne tradycje przyrodnicze, poszerzając wiedzę nt. ekologicznego życia i kultury regionu.

Spotkania informacyjne inaugurujące krakowskie spotkania projektowe odbędą się 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 oraz 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 130. W drugiej z nich będą miały miejsce warsztaty projektowe, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Krakowa, w szczególności sąsiednich osiedli: os. Prądnik Czerwony, os. Srebrnych Orłów, os. Oświecenia, os. Złotego Wieku oraz os. Tysiąclecia. Do udziału w warsztatach zachęcamy również dzieci, dla których będzie przygotowany program zabaw i animacji. Odbędą się one 7, 14, 21 i 28 listopada, a podsumowanie planowane jest w pierwszej połowie grudnia, w Multikinie.

Za realizację nowego Parku Reduta odpowiedzialny jest Zarząd Zieleni Miejskiej, a całość sfinansuje miasto. Warsztaty projektowe przeprowadzi doświadczona w projektach partycypacyjnych Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. Szczegółowy projekt parku zostanie opracowany w przyszłym roku, a realizację zaplanowano na 2017 rok.