Drukuj
Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Rada Dzielnicy Krowodrza mają przyjemność zaprosić na bezpłatne warsztaty artystyczno-ogrodnicze Art-Eko dedykowane dzieciom zamieszkałym na terenie dzielnicy Krowodrza. Warsztaty mają za zadanie edukować dzieci w zakresie działań ogrodniczych i plastycznych, poprzez praktyczną pracę w ogrodzie, a także poprzez sztukę, ucząc ich malowania, rysowania otaczającej przyrody, a także projektowania ogrodów.


CZEGO UCZĄ SIĘ DZIECI NA WARSZTATACH ART-EKO?

•   cyklu życia roślin i zwierząt, zgodnego z kalendarzem pór roku
•   walorów płynących z ekologicznej uprawy warzyw i owoców (nic tak nie zachęca do jedzenia warzyw, jak własnoręcznie wyhodowana z nasionka rzodkiewka, pomidor   marchew, bo jest to "moja marchewka", "mój kochany pomidorek")
•   odpowiedzialności za rośliny poprzez systematyczną pracę
•   podstaw projektowania ogrodu poprzez ćwiczenia z aranżacji, funkcji, perspektywy, skali
•   różnych technik plastycznych jak frotage, actionpainting, land art
•   patrzeć na ogród z szerszej perspektywy, uwzględniającej również to, co pod ziemią (korzenie i labirynty, tworzone przez dżdżownice, krety)
•   odpowiedzialności już na etapie tworzenia zielonego miejsca, poczucia estetyki, uwzględnienia funkcji jakie ogród i teren zielony mają spełniać, aby dostarczać nam jak najwięcej przyjemności z korzystania z nich

Warsztaty będą odbywały się przyszkolnym ogrodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Urzędniczej 65. Do wyboru są cztery terminy. Uczestnik zapisując się na zajęcia deklaruje udział w całym cyklu zgodnie z podanymi w każdej grupie terminami. Warsztaty są ogólnodostępne dla wszystkich dzieci mieszkających w dzielnicy Krowodrza.

WARSZTATY PODZIELONE SĄ NA CZTERY BLOKI TEMATYCZNE:

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa wraz z Radą Dzielnicy Krowodrza.

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy poprzez formularz.

Na warsztaty składa się cykl czterech spotkań. Uczestnik deklaruje udział w zajęciach w terminach wybranych w ramach jednej z czterech grup. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.