Park Kolejowy

25 czerwca Miasto Kraków podpisało porozumienie ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe SA dotyczące dzierżawy terenów pod estakadami kolejowymi! To oznacza, że już w przyszłym roku będziemy mogli Was zaprosić do nowego parku w naszym mieście - Parku Kolejowego????????????.
Ze względu na trwające prace związane z budową estakad, porozumienie zostało podpisane dla 1. etapu parku - od ulicy Kopernika do ul. Grzegórzeckiej - na tym odcinku estakada jest już skończona.
Projekt parku kolejowego został opracowany na podstawie konsultacji społecznych oraz wytycznych PKP.
W 1. części parku znajdzie się ogród sensoryczny z mnóstwem kwiatów i meblami wypoczynkowymi, kolejowy plac zabaw - z charakterystycznymi krakowskimi stacjami, ogród zabaw dla psów.
To wszystko w otoczeniu zieleni. ????
Czy pod estakadami możliwe jest wprowadzenie zieleni? Tak, jest tam wystarczająca ilość światła, a woda będzie dostarczana roślinom za pomocą systemu nawadniania, który będzie wykorzystywał wodę opadową ????????????
Wzdłuż estakady zostanie poprowadzona nowa ścieżka rowerowa! Na elementach konstrukcyjnych estakad znajdą się informacje graficzne dotyczące kolei w Krakowie, Polsce i na świecie. ????????????