Drukuj
Odsłony: 378

Marta Kula-Ulatowska - krakowska artystka.

Tutaj się urodziła i tutaj pod okiem prof. Janiny Kraupe-Świderskiej ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych. Była członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Obrazy malowane głównie w technice pastelu i akrylu prezentowała na wystawach w Polsce, Europie oraz USA.

Marta Kula-Ulatowska – malarka, projektantka ogrodów, pisarka, pasjonatka zieleni i niestrudzona edukatorka najmłodszego pokolenia, które z wymalowanym na twarzy zaciekawieniem poznawało na jej warsztatach piękno otaczającej nas Natury.


Swoimi działaniami i pasją zarażała miłością do ogrodów kolejne pokolenia. W ramach działań Zarządu Zieleni Miejskiej nie tylko prowadziła niezliczone warsztaty pn. „Ogród szczęśliwy” czy „ART-eko”, ale również wydała wspaniałą książkę pt. „Mali ogrodnicy w wielkim mieście”. Książka stała się inspiracją do kolejnych warsztatów dla najmłodszych pod tym samym tytułem.


To co było w Marcie najbardziej niezwykłe to życzliwość i gotowość do spieszenia z pomocą. Wielu ogrodników, w tym tych początkujących z ogrodów społecznych, korzystało z Jej rad i inspiracji. Jej uśmiech pełen ciepła i serdeczności rozświetlał wszystkie miejsca, w których się pojawiała. Dwie pasje - malarstwo i ogrodnictwo - splatały się w życiu Marty w piękną całość, która poprzez jej dzieła będzie nadal wyznaczać dla nas ścieżki.