6 Akcja Sprzątania Dłubni #CzystaDłubnia - 19.10.2019 r.

Już szósty raz wraz z Fundacją EcoTravel zapraszamy na sprzątanie Dłubni! 

Sprzątanie poprzez spacerowanie, bieganie i kajaków spływanie - weź udział w 6 Akcji Sprzątania Dłubni #CzystaDłubnia!

Kiedy powyborcze emocje w końcu opadną warto powrócić na ziemię i w sobotę 19 października wspomóc swoim udziałem nowohucką Fundację Ecotravel przy 6 akcji sprzątania #CzystaDłubnia. Będzie ona wyjątkowa bo sprzątanie poszerzone zostanie o dwie dodatkowe aktywności: rodzinny “Trash Run Kids” i “Spływanie i Sprzątanie”.

Fundacja EcoTravel zna Dłubnię nie od dziś. Powraca jednak nad brzeg “Nowohuckiej Amazonki” by znów zawalczyć o jej czystość. Do tradycyjnej formy sprzątania dołącza element sportowej rywalizacji podczas rodzinnego marszobiegu Trash Ran Kids oraz poprzez rzucenie kajaków na wodę w ramach akcji “Spływanie i Sprzątanie”. Wyznaczone trasy sprzątania obejmują swoim zasięgiem Zalew Nowohucki - 2,5 km długości, obszar 3,5 ha brzegu rzeki przy ul. Melchiora Wańkowicza oraz spływ Dłubnią o długości 5 km. To jest prawdziwe wyzwanie ale fundacja nie ukrywa, że aby walczyć z czystością rzeki trzeba się mocnej zaangażować.

Trash Run Kids

Poprzez aktywność i sport można również zadbać o naszą okolicę. Tego najlepszym dowodem jest Trash Run który jeszcze niedawno miał swoją pierwszą edycję w Nowej Hucie. To nie tylko bieganie a przede wszystkim lekcja edukacji ekologicznej w terenie z zagadnień segregacji śmieci.  - Uczestnicy będą mieli za zadanie zmieścić się w odpowiednim wymiarze czasu, ale najważniejszym elementem rywalizacji będzie segregacja śmieci podczas pokonywania wyznaczonej trasy. Będą musieli wrzucać je do odpowiedniego worka w określonym obszarze trasy. To, jak prawidłowo segregować, a tym samym rozróżnić śmieci, dowiedzą się podczas prelekcji przed rozpoczęciem biegu – wyjaśnia Marcin Pawlik, szef Fundacji EcoTravel i organizator akcji #CzystaDłubnia.

Bieg jest dedykowany szczególnie rodzinom z dziećmi i tym którzy chcą mimo rywalizacji sportowej, zadbać o najbliższą okolicę. Organizatorzy przewidzieli trasę o długości 2,5 km - obejmującym teren Zalewu Nowohuckiego. Bieg odbywać się będzie parami. Zapisy trwają a medale na wszystkich czekają.

Spływanie i Sprzątanie

Wysprzątane brzegi rzeki to nie wszystko. Jeśli są wśród Was osoby, które już pokonały  Dłubnię podczas spływu kajakowego lub pływały kajakami po innych bystrzejszych niż Wisła rzekach to Fundacja Ecotravel właśnie do nich kieruje ten niecodzienny sposób sprzątania Dłubni! Mimo, że będzie organizacyjnie wyglądać to może jak normalny spływ kajakowy fundacja przewiduje spływ pojedynczo, kajakami 2-osobowymi, tak by jak najwięcej miejsca w kajaku zostawić dla zebranych śmieci. Miejsca jest zatem jedynie dla 12 śmiałków. Zebrane odpady wylądują na mecie spływu w Yacht Klub Polski Kraków a odbiór ich zapewni nam MPO Kraków. Fundacja zapewnia transport uczestników z Yacht Klubu nad Zalew Nowohucki (na parking pod Dom Wędkarza). Zapisy trwają.

Trzymajcie kciuki za pogodę!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Termin: sobota, 19.10.2019, godz. 11.00.

Zapisy: Aleksandra Wyszyńska-Pawlik - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizacja:

  • bieg w zespołach 2-osobowych – liczba miejsc jest ograniczona (50 par).
  • spływ kajakowy - liczba miejsc ograniczona (12 osób)
  • tradycyjne sprzątanie brzegów rzeki - bez ograniczeń w ilości osób

Szczegóły: http://fundacja.ecotravel.pl/sprzatanie-dlubni-trash-run-kids/

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/436280900345149/

  • Ostatnio zmienione .